Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

30. septembra 2005

Základňa UFO na muške



Ozbrojený konflikt medzi niekdajším Sovietskym zväzom a Čínskou republikou na hraničnej rieke Ussuri v roku 1969 sprevádzala vlna pozorovania neidentifikovateľných lietajúcich objektov.



Zdieľať
Tvrdia to bádatelia Hartwig Hausdorf a Peter Rassa. Podľa nich sa Číňanom podarilo zlikvidovať aj základňu nepozemšťanov.
 Sovietsko-čínska hranica bola do konca roka neustálym jablkom sváru medzi bývalými spojeneckými veľmocami. Dlhotrvajúcu krízu vyvolala zdanlivá snaha Sovietskeho zväzu o vytvornie priateľských vzťahov so Západom, čím však tradiční komunisti krajiny draka nemohli súhlasiť. K vyhroteniu situácie došlo začiatkom roka 1969. Desiatky čínskych vojakov vtedy obsadili neveľký Damanský ostrov, ležiaci uprostred hraničnej rieky Ussuri a pustili paľbu na sovietskych pohraničníkov. Obe strany si navzájom posielali výhražné depeše a hrozili aj jadrovým útokom. K ničomu takému hroznému však nedošlo, ale sa objavili špekulácie, že Rusi v tom čase odskúšali akýsi druh tajnej zbrane.
Už v roku 1970 hlásili pozorovatelia z tejto oblasti množstvo neidentifikovateľných lietajúcich objektov. Ufo videli Číňania najmä v oblasti púšte Gobi. Neboli zriedkavé ani skupinové prelety. Očití svedkovia - najmä pastieri - tvrdia dodnes, že pri ich preletoch žiarila celá krajina. V tom istom roku sa stalo aj niečo veľmi zvláštne. Nad Sibírou zmizol ruský bombardér, smerujúci z Vladivostoku do Moskvy. Znepokojené velenie Sovietskej armády toto hlásenie veľmi starostlivo analyzovalo s úmyslom nájsť úkryt tajomných únoscov. Terčom sa stal bod ležiaci v blízkosti bývalých sovietsko-čínskych hraníc, asi tisíc kilometrov od mongolského hlavného mesta Ulánbátar. Na vypátranú oblasť zaútočila stovka sovietskych lietadiel. Celý horizont sa v tej noci rozžiaril a mnoho obyvateľov hlavného mesta Mongolska si myslelo, že armáda použila atómové zbrane. Manévre začala aj čínska strana v spolupráci so Severnou Kóreou. Čínske vojsko dorazilo do cieľa 4. júna, ale nebojovalo. Velitelia si vymieňali iba strohé informácie o zranených, a to bolo všetko. Podľa mnohých bádateľov armáda Sovietskeho zväzu pri útoku severovýchodne od Ulánbátaru zničila ukrytú základňu mimozemšťanov vrátane stavieb podobných pyramídam.
Čo sa v skutočnosti udialo, by sme sa mohli dozvedieť iba z tajných archívov KGB. Zatiaľ však materiály z roku 1970 nie sú prístupné. Po bombardovaní však lietajúce objekty nad sovietsko-čínskymi hranicami už nikto nepozoroval.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Špionáž pomocou telepatie
<< predchádzajúci článok
Objav storočia - žijúca legenda oceánov