25. júna 2017

Zalka získal na MEJ v kanoistike striebro v K1 na 500 metrov

Slovenský rýchlostný kanoista Csaba Zalka získal na MEJ a do 23 rokov v Belehrade striebornú medailu v disciplíne K1 juniorov na 500 m. V nedeľňajšom A-finále obsadil druhé ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Belehrad 25. júna (TASR) - Slovenský rýchlostný kanoista Csaba Zalka získal na MEJ a do 23 rokov v Belehrade striebornú medailu v disciplíne K1 juniorov na 500 m. V nedeľňajšom A-finále obsadil druhé miesto, keď za víťazným Ukrajincom Dmytrom Danylenkom zaostal iba o dve stotiny sekundy.

V nedeľu boli v srbskej metropole v akcii aj ďalší slovenskí reprezentanti. David Koczkás skončil v juniorskej kategórii C1 na 500 m na piatej pozícii, medzi juniorkami obsadila v tej istej disciplíne Lucia Valová v A-finále siedmu priečku. Lucia Oršulová finišovala v K1 na rovnakej trati na deviatom mieste. V B-finále K2 na 500 m klasifikovali juniorov Matúša Jedináka s Martinom Zgančíkom na siedmej pozícii, celkovo obsadili 16. priečku.