27. augusta 2016

Zápas medzi Trnavou a Slovanom Bratislava skončil remízou

Na snímke zľava Michal Obrončík (Zlaté Moravce-Vráble), Pavol Šafranko (Podbrezová) a Michal Ranko (Zlaté Moravce-Vráble) v zápase 7. kola futbalovej Fortuna ligy FO ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce-Vráble v Podbrezovej 27. ...

Na snímke zľava Michal Obrončík (Zlaté Moravce-Vráble), Pavol Šafranko (Podbrezová) a Michal Ranko (Zlaté Moravce-Vráble) v zápase 7. kola futbalovej Fortuna ligy FO ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce-Vráble v Podbrezovej 27. augusta 2016. Foto: TASR/Branislav Račko
Trnava 27. augusta (TASR) - Derby FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava sa v sobotnom stretnutí 7. kola futbalovej Fortuna ligy 2016/2017 skončilo nerozhodne 0:0.

Derby sa nezačalo v závratnom tempe, súperi sa najprv oťukávali. S pribúdajúcimi minútami však stretnutie naberalo na obrátkach a možnosti sa zrodili na oboch stranách. Viac ofenzívnych akcií tvorili hostia, v 7. minúte Soumah vysunul na pravom krídle Scheta, ktorý prihral do pokutového územia Priskinovi, jeho zakončenie zneškodnil Jakubech. O šesť minút neskôr si prvú veľkú šancu pripísali aj domáci, Mikovič odzbrojil Salátu, po kontakte s Muchom v šestnástke poskytol hlavný rozhodca Chmura Trnave výhodu, Halilovič nedostal loptu do siete cez Sekuliča.

Na opačnom konci odcentroval sprava Kotula, k zakončeniu sa prepracoval Soumah, Jakubech loptu vytlačil na žrď a z bránkovej čiary ju vykopol Eder. V 22. minúte kontroval Halilovič priamym kopom, ktorý preletel tesne nad. Po tom, ako Ligeon vyskúšal pozornosť Jakubecha, sa festival príležitostí zmenil na predstavenie ostrých zákrokov a žltých kariet. Ešte v závere polčasu opäť Mikovič narušil rozohrávku Slovana, Halilovič prihral lepšie postavenému Tambemu, Saláta napravil svoje predchádzajúce zaváhanie a zachránil pred bránkovou čiarou, k odrazenej lopte sa Mucha dostal skôr ako Tambe. Spartak dal bodku za úvodným dejstvom šancou z rohového kopu.

Štart druhej štyridsaťpäťminútovky pripomenul pokojnejší začiatok zápasu, prvú príležitosť znova mali Bratislavčania, v 57. minúte Soumah odcentroval na Priskina, ktorý neuspel ani v ďalšom svojom zakončení. Potom prebrali iniciatívu domáci, nevydolovali z nej však súvislý tlak ani vyložené možnosti, streleckým pokusom sa prezentoval Mikovič. Aktivita následne opadla aj vinou ošetrovaní, hre už po nich chýbala plynulosť. Trnavčania ťahali útočné výpady v menšom počte hráčov, po jednom z nich zblízka neskóroval Mikovič. Päť minút pred vypršaním riadneho hracieho času prišli o vylúčeného hrotového útočníka Tambeho. Slovan sa ešte snažil niečo spraviť s výsledkom, ale nepodarilo sa mu to ani v úplnom závere.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:0
Rozhodoval:
Chmura. ŽK: Mikovič, Halilovič, Jirka, Godál - Priskin, Savičevič, De Kamps, Soumah, Kubík, ČK: 85. Tambe (Trnava), 7637 divákov

zostavy a striedania:
Trnava:
Jakubech - Kadlec, Greššák, Godál, Horník - Sloboda, Eder - Schranz (58. Jirka), Mikovič, Halilovič (77. Mihálik, 90.+3 Koštál) - Tambe

Slovan: Mucha - Kotula, Sekulič, Saláta, Ligeon - Savičevič (69. Scott), De Kamps - Schet, Soumah (89. Oršula), Kubík (61. De Sa) - Priskin

Ružomberok porazil Zemplín Michalovce na plnej čiare

Ružomberok 27. augusta (TASR) -Prvú strelu medzi žrde vyslal v 5. minúte michalovský Mensah a Macík ju hravo kryl. V 15. minúte z uhla napriahol Sapara, Macej loptu len vyrazil a Daniel pohotovo strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. Medzi 23. a 25. minútou Sapara pri dvoch štandartkách asi zo 40 m vytiahol podobný signál. V prvom prípade z jeho kolmice loptu do „ohňa“ nasmeroval Kružliak, ale hostia sa ubránili. Druhýkrát milimetrový center kapitána Ruže našiel Mareša a ten v gólovej pozícii z prvej namieril nad. V 34. minúte mal J. Maslo na hlave tutovku, aby poistil domáce vedenie, lenže po Saparovom rohu sa zblízka netrafil. V závere prvého dejstva, ktoré sa zväčša odvíjalo na polovici hostí, pohrozili aj Michalovce. Žofčákov priamy kop z 20 m opečiatkoval žrď.

Na snímke fanúšikovia Podbrezovej v zápase 7. kola futbalovej Fortuna ligy FO ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce-Vráble v Podbrezovej 27. augusta 2016. Foto: TASR/Branislav Račko

Po zmene strán už Liptáci veľmi rýchlo zápas vybavili. V 51. minúte Saparov priamy kop prekĺzol Macejovi popri pravej žrdi do siete. V 57. minúte ružomberskú akciu potiahol Daniel, Mareš loptu naservíroval Nagyovi a bolo 3:0. O štyri minúty neskôr sa Mareš chytal za hlavu, keď jeho "gólovku" cestu do siete skrížil spoluhráč Chrien. V 68. minúte veľkú príležitosť zavraždil Kružliak. V 69. minúte sa hostia prvý raz po prestávke dostali na dostrel ružomberskej brány, pri Mensahovej koncovke bol Macík pozorný. V 76. minúte po domácej brejkovej situácii, Mareš hlavou mieril tesne vedľa. V 81. minúte sa už aj český legionár pod Čebraťom dočkal gólu, po prieniku Gála-Andrezlyho. Zverenci trénera Norberta Hrnčára druhý polčas ovládli, hrali moderne, nápadito, čo aj spokojní diváci náležite odmenili. V 90. minúte Macej zabránil piatej pohrome pri čistej šanci Faška.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (1:0)
15. Daniel, 51. Sapara, 57. Nagy, 81. Mareš. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Leško, Vajs (obaja Michalovce), 1860 divákov

Zostavy a striedania:
Ružomberok:
Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kolčák – Nagy – Daniel, Chrien (82. Lačný), Sapara (73. Ďubek), Gál-Andrezly – Mareš (83. Faško)

Michalovce:
Macej – Koscelník, Quese, Sipľak, Podhorin – Žofčá (62. Turik), Sedlák – Kunca (77. Kustha), Mensah, Leško (61. Vajs) – Škutka

Zápas medzi Podbrezovou a Zlatými Moravcami skončil nerozhodne

Podbrezová 27. augusta (TASR) - V prvom polčase mala navrch Podbrezová. Vypracovala si niekoľko šancí, ktoré nedokázala využiť. Prvý strelecký pokus vyslal na bránku hostí v ôsmej minúte Breznaník. Z dvadsiatich metrov mieril tesne vedľa. Po rohovom kope v 22. minúte stratil loptu v päťke Pintér, čo mohol využiť na zemi Kostelný, ale loptu za gólmana Kováča nedostal. Gól si pýtal aj center Viazanka na Breznaníka. Ten bol v rohu päťky úplne voľný, no loptu mal na dlhú nohu. Domáci zahrávali v úvodnom dejstve až osem rohových kopov, no nedokázali z nich vyťažiť presný zásah. Tesne pred prestávkou po centri Breznaníka hlavičkoval ešte Viazanko vedľa žrde.

Na snímke hore s loptou brankár Pavel Kováč (Zlaté Moravce-Vráble), sprava Patrik Vajda (Podbrezová), Jozef Rejdovian (Zlaté Moravce-Vráble) a Michal Ranko (vľavo, Zlaté Moravce-Vráble) v zápase 7. kola futbalovej Fortuna ligy FO ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce-Vráble v Podbrezovej 27. augusta 2016. Foto: TASR/Branislav Račko

Po zmene strán ViOn vyrovnal hru. Dostával sa do pokutového územia, no z viacerých závarov pred bránkou nedokázal zakončovať. Podbrezovčania pohrozili priamym kopom Podia, Kováč bol však na mieste. V 70. minúte striedajúci Bernadina hľadal v päťke Breznaníka, zasahoval však hosťujúci Ranko. Futbalisti od rieky Žitavy boli čoraz smelší smerom dopredu. Dvoma sľubnými streleckými pokusmi sa spoza šestnástky prezentoval Válovčan, no chýbala mu presnejšia muška. Na opačnej strane vyslal delovku z viac než tridsiatich metrov Viazanko a trafil brvno. Dôležitý moment prišiel v 87. minúte. Konnsimbal si zobral loptu od Kostelného, prešiel do pokutového územia, vytvoril si priestor a zakončil presne. Dlho sa však ViOn netešil, pretože o pár sekúnd na to Kapor fauloval v šestnástke Viazanka a nariadenú penaltu premenil Podio. Stretnutie sa tak skončilo remízou.

ŽP Šport Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:1 (0:0)