Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. októbra 2006

Zbierka Biela pastelka úspešnejšia ako vlaniBiela pastelka, ktorá je už piaty rok symbolom celoštátnej verejnej zbierky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS), zaznamenala 17. októbra počas svojho predaja väčší úspech ako vlani. ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Biela pastelka, ktorá je už piaty rok symbolom celoštátnej verejnej zbierky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS), zaznamenala 17. októbra počas svojho predaja väčší úspech ako vlani. Tímy mladých ľudí ponúkali počas prvého dňa kampane biele pastelky v 105 mestách Slovenska. V Bratislave, Nitre, Prešove a Košiciach sa navyše mohla verejnosť oboznámiť s pomôckami, ktoré používajú zrakovo postihnutí ľudia, vyskúšať si chôdzu s bielou palicou, či napísať svoje meno Braillovým písmom. "Tento rok nám prialo počasie, aj reakcie ľudí boli najmä pozitívne. V prvý deň zbierky sa podarilo vyzbierať o takmer pol milióna korún viac ako vlani, teda viac než milión deväťstotisíc korún," uviedol podpredseda ÚNSS a hlavný koordinátor zbierky Josef Zbranek. Výťažok z prvého dňa piateho ročníka kampane je tak približne rovnaký ako vyzbieraná suma počas celej minuloročnej zbierky. Celkovo bude únia bilancovať až po 15. novembri, kedy sa Biela pastelka skončí. Verejnosť sa stále môže do zbierky zapojiť zaslaním ľubovoľnej SMS správy na číslo 820 v sieti Orange Slovensko aj T-Mobile, alebo vkladom na číslo účtu 4030016212/3100.

Výťažok zo zbierky Biela pastelka bude použitý na financovanie kurzov a aktivít pre nevidiacich. Ak majú byť plnohodnotnými členmi spoločnosti, musia sa naučiť aj obhajovať svoje práva a záujmy a bojovať proti diskriminácií. Časť výnosu preto určili aj na projektové programy samotných zrakovo postihnutých, na ich aktivizáciu, rozvoj spolkovej činnosti a krízovú pomoc.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kate Moss čaká s Peteom Dohertym dieťa
<< predchádzajúci článok
Ekkert krstil svoj knižný "denník" z cesty okolo sveta