24hod.sk    MS v hokeji 2012

20. mája 2012

Zdeno Chára venoval striebro Demitrovi

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Chára venoval svoju striebornú medailu z majstrovstiev sveta 2012 v Helsinkách Pavlovi Demitrovi, ktorý tragicky zahynul pri leteckej katastrofe pri Jaroslavli ...

zdeno chara HELSINKI 20. mája (WEBNOVINY) - Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Chára venoval svoju striebornú medailu z majstrovstiev sveta 2012 v Helsinkách Pavlovi Demitrovi, ktorý tragicky zahynul pri leteckej katastrofe pri Jaroslavli vlani v septembri.

"Veľmi si vážim cenný kov, ktorý sme získali. Som veľmi šťastný, že sa nám ho podarilo dosiahnuť. Venujem ho Paľkovi Demitrovi, ktorý bol neustále s nami, bol v našich myšlienkach,“ povedal v televíznom rozhovore po finále s Ruskom Zdeno Chára, ktorý si pred záverečným ceremoniálom obliekol dres s číslom 38 Pavla Demitru.

Slováci prekvapili v Hartwall Arene celý hokejový svet. Prezentovali sa kolektívnym výkonom, výbornou hrou celého mužstva, ktoré dirigovali Chára, Miroslav Šatan a Michal Handzuš.

Tím sa neuveriteľne zomkol, najskôr splnil prvý cieľ postupom do štvrťfinále i na olympijský turnaj do Soči, vo štvrťfinále prekvapil Kanadu a v semifinále Česko. Vo finále s Ruskom mu už chýbali sily a prejavila sa aj kvalita zbornej.

"Mali sme pomalší rozbeh do turnaja, na úvod sme dostali ťažkých súperov. Po výhre nad USA sme si uvedomili, že zdolať môžeme každého. Nebol to jednoduchý turnaj, som rád, že som bol súčasťou tohto tímu,“ uviedol Zdeno Chára, ktorého vyhlásili za najlepšieho obrancu šampionátu a dostal sa aj do All-Star tímu MS 2012.

Reprezentačný kapitán sa vo finále presadil hneď dvakrát, boli to jeho prvé dva presné zásahy na šampionáte. Jeho dva góly boli jediné slovenské v boji o zlato, čo na výhru nestačilo.

„Svoje góly by som hneď vymenil za víťazstvo. Ruský tím bol kvalitný, hral naozaj skvele. Nemáme sa však za čo hanbiť, z turnaja môžeme odísť s hlavami hore,“ dodal Chára, ktorý pri blahoželaní novým majstrom sveta dlhšie zotrval v debate s hviezdnym Alexandrom Ovečkinom.