24hod.sk    Šport    NHL

29. decembra 2005

Zetterberg zhasol dallaské hviezdy

V utorňajších zápasoch NHL, v ktorých sa z víťazstva radovali iba hostia, nebodoval ani jeden z kvarteta slovenských hokejistov.

Pittsburgh podľahol Torontu 2:3 po predĺžení a stále sa nedokáže vymaniť z hernej krízy, pričom mužstvu nepomohla ani výmena trénerov. Od príchodu Michela Therriena, ktorý nahradil Eddieho Olczyka, prehrali „tučniaci“ už štvrtý zápas za sebou a v posledných trinástich súbojoch až v dvanástich prípadoch ťahali za kratší koniec povrazu. V konfrontácii dvoch tímov z čelných priečok Západnej konferencie - Dallasu a Detroitu - sa zo zisku dvoch bodov a štvrtého víťazstva za sebou radovali hokejisti Red Wings. Hviezdou zápasu bol švédsky krídelník Henrik Zetterberg. „Vždy hrám rád proti tabuľkovo vyššie postaveným tímom. Vedeli sme, že zápas bude náročný, ale aspoň vidíme, ako na tom sme,“ povedal Zetterberg. Calgary nestačilo k víťazstvu na domácom ľade proti Nashville ani vedenie 2:0 a nakoniec utrpelo prehru v pomere 3:4. V drese „predátorov“ na seba v poslednom období púta pozornosť Darcy Hordichuk, známy skôr z vysedávania na trestnej lavici, ktorý si v noci na svoje konto pripísal ďalšie dve

asistencie.

VŻSLEDKY NHL
Washington - Boston 3:4 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1), góly: 30. M. Biron, 37. C. Clark, 52. Ovečkin - 36. G. Murray, 52. Sturm, 53. Samsonov, 63. B. Stuart. Pittsburg - Toronto 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1), góly: 28. Recchi, 53. Ouellet - 29. Chavanov , 40. M. Sundin, 63. T. Kaberle. Dallas - Detroit 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), góly: 17. J. Svoboda - 9. Samuelsson, 25. Zetterberg, 49. Holmström, 60. Maltby. Calgary - Nashville 3:4 (2:0, 1:2, 0:2), góly: 6. Nilson, 20. Phaneuf, 38. Huselius - 28. Hall, 35. Fiddler, 49. Smithson, 54. Upshall.