Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. novembra 2009

Žiadajú preverenie posudku v prípade MalinováPetíciu na preskúmanie znaleckého posudku, týkajúceho sa napadnutia Hedvigy Malinovej dnes na Generálnu prokuratúru SR podali občianski aktivisti Egon Gál, Martin Mojžiš, Peter Zajac a Ondrej ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Petíciu na preskúmanie znaleckého posudku, týkajúceho sa napadnutia Hedvigy Malinovej dnes na Generálnu prokuratúru SR podali občianski aktivisti Egon Gál, Martin Mojžiš, Peter Zajac a Ondrej Dostál. Od 3. novembra začali petičnú akciu, ktorou sa obracajú na Generálnu prokuratúru SR so žiadosťou, aby preskúmala znalecký posudok dekana Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislava Petra Labaša a preverila všetky podozrenia, týkajúce sa porušení zákona, nedostatkov a pochybení pri príprave tohto posudku. Prokuratúra by mala zároveň preveriť, akým spôsobom sa na príprave posudku podieľali osoby, ktoré sú uvedené v posudku ako spolupracovníci. Petícia žiada, aby v prípade, že sa potvrdia podozrenia o pochybeniach pri príprave posudku, nebrala prokuratúra jeho obsah do úvahy.


Petičný výbor odovzdal 101 petičných hárkov, ktoré podpísalo 1 468 občanov. "Petícia týmto nekončí, dnešným dňom začíname zber aj elektronickou formou. Petícia bude zverejnená na internetovom denníku www.changenet.sk," povedal Dostál. Peter Zajac zdôraznil, že Generálna prokuratúra sa bude musieť petíciou zaoberať a zaujať k nej stanovisko. "Táto petícia je aj preto, aby Generálna prokuratúra nemohla naťahovať spolu s doktorom Labašom čas," uviedol Zajac. Podľa Martina Mojžiša je to, čo urobil dekan lekárskej fakulty Labaš "absolútna nehoráznosť". Prokuratúra má preskúmať, nakoľko je posudok falošný, nakoľko sú tam podvodne podpísaní ľudia, ktorí ho nerobili a v prípade, že sa to preukáže, aby sa jeho závery nebrali do úvahy.

Generálna prokuratúra posudok, ktorý sa prikláňa k verzii polície, že sa Hedviga Malinová zranila sama, vrátila dekanovi lekárskej fakulty Petrovi Labašovi na dopracovanie. Posudok predtým spochybnili aj niekoľkí lekári, ktorí boli pod ním podpísaní.

Hedvigu Malinovú údajne napadli 25. augusta 2006 dvaja neznámi muži. Na blúzku jej napísali Maďari za Dunaj. V septembri 2006 vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie vo veci útoku na študentku maďarskej národnosti. Následne Hedviga Malinová predstúpila pred médiá. Obvinila policajtov, že na ňu tlačili, aby sa priznala, že klamala. Nitriansky vyšetrovateľ 30. novembra 2006 začal trestné stíhanie vo veci prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a v máji 2007 obvinili z tohto trestného činu Hedvigu Malinovú. V septembri 2007 Generálna prokuratúra informovala, že na tento prípad zriadila vyšetrovací tím. Generálny prokurátor Dobroslav Trnka vtedy vyhlásil, že "pochybila polícia aj prokurátor, ale napravíme to".

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SMK vyzvala na podporu petície k posudku o Malinovej (7. 11. 2009)
 Podľa nového lekárskeho posudku sa Malinová hryzla do pery (8. 9. 2009)
 Polícii neverím, hovorí Malinová (20. 7. 2009)
 Malinovej advokát bol odpočúvaný nezákonne (9. 6. 2009)
 Kauza Hedviga je humbug, organizovaný maďarskou tajnou službou (3. 7. 2008)
 Kvasnica má spis, ktorý nepotvrdzuje Slotove informácie (3. 7. 2008)
 Kaliňák o Malinovej dnes mlčí, po vyšetrovaní sa rozrozpráva (3. 7. 2008)nasledujúci článok >>
Nálada v priemysle bola v novembri najlepšia
<< predchádzajúci článok
Ceny benzínov v 47. týždni mierne rástli

Žiadajú preverenie posudku v prípade Malinová - diskusné fórum čitateľov

dost27.11. 11:58:36
este otazka27.11. 12:04:07