19. apríla 2015

Žilina nečakane podľahla Myjave 0:1 na svojom ihrisku

Hráč Žiliny Bojan Letič (vpravo) a hráč Myjavy Ľuboš Kolár počas zápasu 26. kola Fortuna ligy MŠK Žilina - Spartak Myjava 19. apríla 2015 v Žiline. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Žilina 19. apríla (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina nečakane prehrali v nedeľu v 26. kole Fortuna ligy doma so Spartakom Myjava 0:1 a na druhom mieste tabuľky strácajú na lídra AS Trenčín po víkende už päť bodov. Myjava, ktorá uštedrila Žiline prvú domácu prehru v tejto sezóne, sa posunula na šiestu priečku.

Záverečný duel 26. kola otvorila šanca žilinského Škvarku, ktorý v dobrej pozícii mieril k ľavej žrdi, ale pozorný Solnička bol pripravený. Po štvrťhodine mal už oveľa bližšie ku gólu Káčer, ktorý preloboval myjavského gólmana, ale loptu spred bránkovej čiary vykopol Jánošík na roh. Práve tento hráč bol na opačnej strane blízko ku gólu, ale jeho pokus hlavou v 21. min. minul brvno iba o decimetre. O tri minúty neskôr vysunul Škvarka do šance Čmelíka, jeho gólovku Solnička vyrazil, no ani William ani Mihalík sa k dorážke do prázdnej brány nedostali. O ďalšie dve minúty centroval z pravej strany po zemi Čmelík, William však nedokázal loptu zasunúť do myjavskej siete. Myjava pracovala v defenzíve pozorne a až do konca prvého dejstva nedovolila Žiline už nič.

V polčase nahradil nevýrazného Šveca na ľavom kraji obrany Ciprys a Myjavčania sa ešte viac stiahli pred Solničku. V 53. min. skúšal hostí prekvapiť strelou k ľavej žrdi spoza 16-tky Čmelík, myjavský brankár ale dobre zasiahol. Gól mohol padnúť na opačnej strane, ale na Volešáka nevyzrel krížnou strelou zľava Duga. Domáci po hodine hry Lupčom a Jeličom posilnili ofenzívu, ale skóre otorili hostia. Kuzma našiel v 16-tke krížnou prihrávkou Dugu, ktorý nemal problém trafiť do odkrytej brány. Žilina sa dostávala postupne do kŕča a na organizovaných hostí nedokázala nič vymyslieť. V 77. min. zahodil dve tutovky Mihalík, keď najskôr hlavičkoval iba do Solničku a vyrazenú loptu poslal do pravej žrde. Domáci sa síce tlačili do zakončenia s cieľom aspoň vyrovnať, ale až do záveru zápasu sa im to nepodarilo, a tak Myjava uštedrila Žiline prvú domácu prehru v tejto sezóne.

MŠK Žilina – Spartak Myjava 0:1 (0:0)