30. júla 2016

Žilina nedala nováčikovi z Prešova šancu, vyhrala 4:0

Na snímke vľavo Martin Luberda (Prešov) a Nikolas Špalek (Žilina) v súboji o loptu v zápase 3. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 30. júla 2016 v Žiline. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Žilina 30. júla (TASR) - Žilinčania sa do nováčika pustili bez zbytočných "okolkov" a už v 4. minúte sa po centri Mabouku sprava a pohotovom zakončení Škvarku v 16-tke tešili z úvodného gólu v sieti Taliana. Žilinčania mali hru pevne pod kontrolou, hosťom nepožičiavali loptu a dostávali ich do hlbokej defenzívy, z ktorej sa Tatran iba ťažko oslobodzoval. V 15. minúte Škvarka nesebecky prihral v dobrej šanci Špalekovi, ale jeho gól pre ofsajd neplatil.

Ďalšia šanca domácich prišla v 26. minúte, keď po Škvarkovej strele Talian loptu rukou stlmil, ale pred nabiehajúcim Otubanjom stihol odvrátiť loptu na roh Luberda. Po polhodine hry vystrelil v nádejnej pozícii do ľavého horného rohu Leško, no bez razancie a Volešák jeho pokus vyriešil. V 36. minúte sa Otubanjo už dočkal, keď Hlohovský zľava poslal center pred Taliana, Bujňák zlým riešením prihral nigérijskemu útočníkovi loptu ako na podnose a gólman Prešova už bol bezmocný. V záverečnej minúte polčasu mohlo byť prakticky rozhodnuté, keď Hlohovský namieril dobre, ale Talian vytlačil loptu na žrď a od nej sa lopta odrazila do poľa.

Aj v úvode druhého polčasu pokračovala žilinská ofenzívna snaha o poistenie náskoku a v 51. minúte bola aj korunovaná tretím gólom. Škvarka v päťke prihral zľava na druhú tyč a Mabouka v páde zasunul loptu za bezmocného Taliana. Žilina kontrolovala hru, ale vystrkovať rožky začali aj hostia. Striedajúci Tubonemi v 62. minúte šiel sám na Volešáka, ale ten mu stihol čisto v páde rukami loptu vypichnúť a následne ju odkopnúť do bezpečia. O chvíľu mal dobrú šancu Katona, ale Mazáň aj za cenu tvrdého stretu šiel do súboja a loptu mu vypichol. V 66. minúte sa na slovenské trávniky opäť vrátil gambijský útočník Žiliny Momodou Ceesay a o tri minúty našiel prihrávkou Hlohovského, ktorý zoči-voči Talianovi nezaváhal a upravil na 4:0. O triumfe Žiliny nebolo najmenších pochýb a v dobrej atmosfére na tribúnach sa domáci v ofenzíve snažili potešiť svojich fanúšikov. V 82. minúte dostal Škvarku perfektnú prihrávku na hranicu 16-tky, ale Talian sa pri jeho bombe vyznamenal. "Šošoni" si s nováčikom, ktorý po návrate medzi elitu stále neskóroval, poradili bez problémov a vyhrali zaslúžene 4:0.
MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)
Góly: 4. Škvarka, 36. Otubanjo, 51. Mabouka, 69. Hlohovský. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Králik, Vavro – Jacko, 2365 divákov.