23. júla 2016

Žilina si podmanila Ružomberok, Myjava s Podbrezovou remízovali

Na snímke brankár FK Senica Michal Šulla v zápase 2. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - FK Senica v Trenčíne v sobotu 23. júla 2016. Foto: TASR/ Radovan Stoklasa
Žilina 23. júla (TASR) -Krajské derby sa začalo aktivitou Žilinčanov, ktorých mohutne povzbudzovali zo severnej tribúny ultras fanúšikovia. Už v 12. min. si mohli po prvý raz zakričať od radosti, keď Diaz na ľavej strane odcentroval do šestnástky a nigérijský útočník Yusuf Otubanjo zblízka svojou prvou strelou na bránu v žilinskom drese poslal domácich do vedenia. Šošoni mali hru pod kontrolou a súpera púšťali iba do striel z diaľky, prípadne im dovolili aktivitu po šestnástku. Na žilinskej strane prišli nevyužité šance po strelách Škvarku, Otubanja a Hlohovského a hostia trestali. Až do šestnástky sa dostal s loptou Gál-Andrezly, jeho strelu Volešák neudržal a nestrážený Chrien v 34. min. poľahky vyrovnal. Už o štyri minúty však udreli domáci opäť, keď sa lopta poodrážala vnútri šestnástky a Otubanjo strelou k pravej žrdi prekonal Macíka po druhý raz. Žilina bola pri chuti, Otubanjo mohol o chvíľu zavŕšiť hetrik, ale Macík jeho strelou po zemi zachytil a v 43. min. si poradili hostia aj z nebezpečným projektilom Mabouku a nožničkami Diaza.

V druhom dejstve pokračovala ofenzívna aktivita Žilinčanov z konca prvého polčasu, ale viaceré pokusy mierili iba vedľa Macíkovej brány. V 58. min. vyskúšal na opačnej strane Volešákovu pozornosť strelou spoza 16-tky Peter Maslo, ale jeho projektil mieril iba tesne nad tri žrde žilinskej brány. Žilina mala hru pod kontrolou a bolo len otázkou času, kedy sa jej podarí skórovať opäť. Ten moment prišiel v 71. min., keď sa lopta dostala po centri Mabouku z pravej strany až na opačný koniec šestnástky a dobre postavený Hlohovský ju krížnou strelou poslal do siete. Zdalo sa, že víťazstvo Žilinčanov už nemôže nič ohroziť, lenže v 81. min. sa pred bránou Volešáka výborne zorientoval český legionár Mareš a znížil na 3:2. Definitívne rozhodnúť mohol v 85. min. Škvarka, ale na jeho prudkú krížnu strelu si dal Macík pozor. Domácim zatrnulov 87. min., keď Vavro riskantne odkopával loptu pred vlastnou poloprázdnou bránou, ale našťastie do bezpečia. Žilinčania nakoniec tesné víťazstvo ubránili a porazili Ružomberok 3:2.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:2 (2:1)
12. a 38. Otubanjo, 71. Hlohovský - 34. Chrien, 81. Mareš. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Hlohovský, Špalek, 2981 divákov.

Zostavy a striedania:
Žilina:
Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Letič – Pečovský – Diaz, Škvarka (90.+ Káčer) – Špalek, Otubanjo, Hlohovský (80. Vallo)

Ružomberok:
Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy, Ďubek (69. Faško) – Gál-Andrezly, Chrien (57. Daniel), Mareš – Lačný (75. Sapara)

Senica nedokázala dať Trenčínu ani jeden gól

Trenčín 23. júla (TASR) -Úvod zápasu sa niesol v znamení vyrovnanej hry. Hostia sa v prvých minútach iba nebránili, ale snažili sa ukázať niečo aj smerom dopredu. V 12. min Andres podnikol nebezpečný protiútok, ale jeho prihrávka do šestnástky nenašla adresáta. Domáci postupne zvyšovali obrátky, ale do vyložených šancí sa v úvodnej dvadsaťminútovke nedokázali dostať. Až v 23. min sa po centri Bera oprel z voleja do lopty Rabiu a po prvý raz prestrelil Šullu. O štyri minúty dostal ideálnu prihrávku do behu Janga, no gólman Senice bol na mieste. O malú chvíľu sa do rovnakej pozície dostal Holúbek a povedľa Šullu poslal loptu do siete po druhý raz v zápase. V 32. min predviedli domáci parádnu kombinačnú akciu, keď vypojili senickú obranu. Bala sa už rútil do samostatného nájazdu, lenže si loptu príliš predkopol a nedostal sa k zakončeniu. Päť minút pred koncom prvého polčasu mohol pridať tretí gól majstra Kleščík, ale z priameho kopu zakrútil loptu len tesne vedľa pravej žrde. Seničania mohli znížiť v 45. min, ale Blažeka v dobrej pozícii vychytal Chovan.

Domáci pokračovali v aktivite aj po prestávke. Bala v 54. min obišiel obrancu, ale nenašiel prihrávkou žiadneho zo spoluhráčov. Záhoráci podnikli rýchly protiútok v 58. min. Ideálnu šancu na strelenie kontaktného gólu mal Dolný. Šulek mu nechal priveľa miesta, avšak senický hráč strieľal vysoko nad bránu. Obhajca double následne prestriedal dvoch hráčov a hre chýbal lepší spád. Šance sa nerodili ani na jednej strane a vzruchu pred oboma bránami bolo pomenej. Až 75. min podnikli Seničania brejk, na konci ktorého Kratochvíl, ale jeho strelu po zemi zneškodnil brankár Chovan. Deväť minút pred naplnením riadneho hracieho času sa nepresadil Janga. Z následnej akcie sa po spätnej prihrávke strelou k žrdi presadil Nigérijčan Kalu a uzavrel skóre na konečných 3:0.

AS Trenčín - FK Senica 3:0 (2:0)
23. Rabiu, 27. Holúbek, 81. Kalu. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Březina (Senica), 1757 divákov.

zostavy a striedania:
AS Trenčín:
Chovan – Šulek, Udeh, Kleščík, Madu – Holúbek – Kalu, Rabiu (68. Ket), Bero, Bala (68. Diks) – Janga

FK Senica: Šulla – Honchar, Košťál (55. Březina), Pillár, Delgado – Kratochvíl – Dolný (59. Quaye), Blažek, Ruiz, Mráz (30. Turyna) - Andres

Zápas medzi Podbrezovou a Myjavou sa skončil remízou

Podbrezová 23. júla (TASR) - V prvom polčase dominovali domáci, ktorí nevyužili niekoľko šancí. Prvú už v druhej minúte, do ktorej sa dostal voľný Turňa. Dobre vystrelil, ale lopta trafila jedného zo zadákov hostí. Následne center Djordjeviča iba s námahou vytlačil brankár Hruška. V desiatej minúte vysunul za obranu súpera Peševski Viazanka, ale ten pred gólmanom Myjavy neuspel. Dobrými pokusmi sa potom prezentoval Podio, ale nebol úspešný ani nohou a ani hlavou. Skóre mohli Podbrezovčania meniť ešte v nadstavenom čase prvého dejstva. Po dlhom pase Kriváka sa dostal s loptou do šestnástky Peševski, no tiesnený nezakončil podľa svojich predstáv. Aj po prestávke pokračovala prevaha domáceho tímu a dostavila sa azda najväčšia príležitosť.

Po centri Turňu v 50. minúte predviedol "rybičku" Kuzma a od jeho hlavy išla lopta najprv do pravej žrdi a následne putovala po čiare i do ľavej. Potom to skúšal Bernadina, obišiel aj myjavského gólmana, ale z uhla sa mu už nepodarilo poslať loptu do bránky. Dobrý strelecký pokus spoza šestnástky predviedol Viazanko, mieril však do brankára, ktorého museli následne ošetrovať. Neujal sa ani pokus Peševskeho z diaľky, keď tečovaná lopta skončila tesne vedľa žrde. Myjava pohrozila iba na konci stretnutia. Sládek sa dostal za obranu, no gólovú možnosť mu zmaril dobrým vybehnutím Kuciak, ktorý následne pokryl aj strelu Dugu.

ŽP Šport Podbrezová – Spartak Myjava 0:0 (0:0)