06. mája 2016

Žilina vyhrala nad Skalicou 1:0, pomohla si v boji o Európsku ligu

Na archívnej snímke Nermin Haskič

Na archívnej snímke Nermin Haskič Foto: TASR/Milan Kapusta

Poprad 6. mája (TASR) - V piatkovom zápase 31. kola Fortuna ligy 2015/2016 zvíťazili futbalisti Žiliny v Poprade nad nováčikom zo Skalice 1:0.

V Žiline sa vymieňa živý trávnik za umelý a tak sa duel hral v NTC Poprad. Skalica v prvom polčase dokazovala, že to na "šošonov" vie, v tejto sezóne s nimi neprehrala (2:2, resp. 1:0) a mohla ísť do vedenia. V 9. minúte Hlavatovič vnikol do šestnástky, krížne prihral Jakubekovi, ktorý bol tiesnený obrancom, napriek tomu zakončil a skvele na čiare zahasil Volešák. O desať minút na druhej strane hlavičkoval stopér Švejdík, ktorý v základnej zostave nahradil suspendovaného Vavra, no len do stredu brány a Krnáč kryl. Ďalšia šanca patrila Skalici, v 25. minúte opäť po centri Hlavatoviča hlavičkoval Šebesta, ale koníček od zeme preletel bránu Žiliny. O desať minút ešte zaujala pätička Dobrotku smerujúca asi na hornú žrď, ktorú Volešák s vypätím síl ešte vyrazil.

Žilina sa mohla dostať do vedenia v 52. minúte, keď Škvarka vyslal do šance nabiehajúceho Haskiča, ten ale trafil len do Krnáča. Čakanie na gól pod Tatrami napokon ukončil v 65. minúte Haskič. Po akcii z pravej strany sa k nemu dostala lopta kúsok pred päťkou a jeho pohotová strela z prvej strela skončila za chrbátom brankára hostí. Aktívny Haskič mohol zvýšiť na 2:0 v 72. minúte, ale v páde tesne minul prihrávku Škvarku. Skalica sa vzdať nechcela, vyrovnať mohol Piroska, ale v 75. minúte v čistej šanci minul. O pár sekúnd dal gól hosťujúci Hudák, ale pískal sa ofsajd. Záhoráci v závere skúsili vabank, no Žilina si výsledok už skúsene postrážila a zaknihovala dôležitú výhru v boji o Európsku ligu UEFA 2016/2017. Ak v sobotu vyhrajú Michalovce v Trnave, Skalica vypadne dve kolá pred koncom FL.
MŠK Žilina - MFK Skalica 1:0 (0:0)