20. októbra 2016

Žilina vyhrala štvrtý zápas za sebou, v tabuľke už nie je posledná

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa/Erika Ďurčová

Piešťany 20. októbra (TASR) - Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtok vo vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s MsHK Žilina 0:3.

Žilinskí "vlci" tak v TL vyhrali vo štvrtom zápase za sebou a to ich katapultovalo z poslednej na aktuálne siedmu priečku tabuľky s 20 bodmi.
HK Orange 20 - MsHK Žilina 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Góly: 13. Holovič (Švec, Švihálek), 13. Ondruš (Švec, Gmitter), 15. Brejčák (Konečný, Drábek). Rozhodovali: Jonák, Majling - Kacej, Gegáň, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 137 divákov.

zostavy:
HK Orange 20: Durný - Hain, Trška, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, Danko, Pokorný, Hedera - Hecl, Sádecký, Pataky - Žiak, Oško, Pätoprstý - Sloboda, Murín, Váňa - Vybíral, Jaško, Liška

MsHK Žilina: Tomek - Rehák, Mikuš, Kříž, Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald - Matis, Hovorka, Handlovský - Jurík, Húževka, Rogoň - Švihálek, Holovič, Konečný - Gmitter, Ondruš, Švec

Zápas hostia rozhodli už v prvej tretine. Strelili v nej tri góly, z toho dva v 13. minúte. Najprv prečíslenie využil Holovič, potom pekne trafil po prihrávke spoza bránky Ondruš. Tretí gól hlavný rozhodca Jonák uznal po menších diskusiách, keďže pôvodne avizoval hráča v bránkovisku. Po bezgólovej druhej tretine sa ani v treťom dejstve strelci nevyznamenali, tempo už pokleslo a duel sa v pokoji dohral. Stále tak platí, že mladí zverenci trénera Ernesta Bokroša ani raz nezabodovali a strelili len 8 gólov.