Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2007

Znepokojení Palko s Minárikom píšu britskému veľvyslancovi



Poslanci KDH Vladimír Palko a Pavol Minárik zaslali dnes veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Michaelovi J. W. Robertsovi otvorený protestný list. Upozornili v ňom ...



Zdieľať

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Poslanci KDH Vladimír Palko a Pavol Minárik zaslali dnes veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Michaelovi J. W. Robertsovi otvorený protestný list. Upozornili v ňom na aktuálne prípady dvoch britských občanov, ktorých zákony nútia postupovať v zamestnaní alebo rodinnom živote proti svojmu svedomiu v otázkach homosexuality. Médiá o tom informoval Palkov asistent Vladimír Pčolinský.

Palko s Minárikom v liste poukazujú na prípad Andrewa McClintocka, ktorý pôsobil 18 rokov do roku 2005 ako sudca v Sheffielde, kde rozhodoval v prípadoch týkajúcich sa rodinného práva. Po prijatí zákona o registrovanom partnerstve osôb rovnakého pohlavia sa McClintock ocitol v situácii, keď by musel rozhodovať o adopcii detí homosexuálnymi pármi. Rozhodnúť o pridelení detí do adopcie homosexuálnym párom by bolo proti jeho kresťanskému presvedčeniu a svedomiu, pretože takéto rozhodnutie by podľa neho bolo hazardom s deťmi. Preto McClintock požiadal zamestnávateľa, aby mu neboli prideľované prípady týkajúce sa adopcie homosexuálnymi pármi. Jeho žiadosť bola odmietnutá. McClintock preto odstúpil z funkcie a obrátil sa na súd s návrhom, aby súd uznal jeho vynútený odchod z miesta sudcu pre diskrimináciu na základe jeho náboženského presvedčenia. Súd tento návrh pred niekoľkými dňami odmietol. "Civilizácia, ktorá urobila z Vašej krajiny krajinu veľkú a slávnu, vyrástla z kresťanstva. Rovnako na kresťanských základoch bol založený rast našej krajiny - Slovenska - v krajinu kultúrnu a civilizovanú. Rozdiel medzi našimi krajinami spočíva v tom, že my sme v 20. storočí prekonali jeden zásadný, násilný a brutálny pokus vytrhnúť našu krajinu z jej kresťanských civilizačných koreňov. Týmto pokusom bol komunizmus," napísali v liste Palko a Minárik s tým, že tvrdenie britského súdu, podľa ktorého McClintock nie je diskriminovaný na základe jeho náboženského presvedčenia, má rovnakú hodnotu, akú mali v minulosti tvrdenia komunistických propagandistov u nás, že slovenskí kresťania nie sú diskriminovaní na základe náboženského presvedčenia.

Druhá udalosť, ktorá podľa Palka a Minárika vyvoláva znepokojenie, je prípad Vincenta a Pauline Matherickových, ktorým bol odňatý z opatery ich jedenásťročný adoptívny syn. Manželia Matherickovci zo Somersetu boli dlhoročnými dobrými adoptívnymi rodičmi a v minulosti sa starali o 28 detí, píšu poslanci. Pán Matherick je riaditeľom základnej školy. Úradníci somersetskej radnice ich upozornili, že podľa nového zákona o sexuálnej orientácii sú povinní vychovávať adoptívne deti v tom duchu, že homosexualita je normálna a ak dieťa prejaví homosexuálnu orientáciu, sú povinní ho v tejto orientácii podporovať. Manželia Matherickovi uviedli, že takéto konanie by bolo v rozpore s ich svedomím, načo im odňali jedenásťročného syna z opatery, v ktorej bol dva roky. "Diskriminácia ľudí vo Vašej krajine je podstatne zriedkavejšia ako za komunizmu u nás a je spôsobovaná skôr postupnou zmenou legislatívy ako náhlou politickou zmenou. Obávame sa však, že povaha tejto diskriminácie je rovnaká ako u nás za komunizmu. Štátna moc núti ľudí konať proti ich svedomiu," uviedli v otvorenom liste britskému veľvyslancovi Palko s Minárikom.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Polícia zlikvidovala medzinárodný drogový gang
<< predchádzajúci článok
Junta nepredĺžila mandát misie OSN a prerušila internet