Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

24. decembra 2016

Zomrel dlhoročný gitarista rockovej skupiny Status Quo Rick ParfittČlenovia skupiny Status Quo Francis Rossi vľavo, a Rick Parfitt.Zdieľať
Členovia skupiny Status Quo Francis Rossi vľavo, a Rick Parfitt. Foto: TASR/AP
Londýn 24. decembra (TASR) - Dlhoročný gitarista a spevák britskej rockovej formácie Status Quo Rick Parfitt, ktorý bol aktívny aj autorsky, už nie je medzi živými.


Ako vyplýva z informácií verejnoprávnej BBC, hudobník, ktorý mal za sebou takmer polstoročie pôsobenia v spomínanej skupine, zomrel dnes v nemocnici v Španielsku vo veku 68 rokov na následky rozsiahlej infekcie po komplikáciách súvisiacich s operáciou ramena. Vo štvrtok ho preto hospitalizovali na klinike v Marbelle.

Rodák z Wokingu v anglickom grófstve Surrey mal za sebou už v čase zrodu Status Quo pôsobenie vo viacerých hudobných zoskupeniach.

V polovici 80. rokov minulého storočia sa spolupodieľal na charitatívnych projektoch ako Band Aid alebo Live Aid, nahral aj sólový album, ktorý sa však na trhu nikdy neobjavil.

Parfitt bol stále aktívny, aj keď ho čoraz viac limitovali zdravotné problémy, v roku 1997 infarkt, po ktorom dostal štvornásobný bypass. O osem rokov neskôr nádorové ochorenie hrtanu. Po ďalšom infarkte myokardu z leta 2014 umelec prestal po polstoročí fajčiť a piť alkoholické nápoje. Aj jeho tretie manželstvo poznačili práve tieto závislosti. Ostatný infarkt prežil Parfitt v júni 2016 v Turecku. Iba v októbri oznámil, že už nebude hrať s kolegami zo Status Qui a na budúci rok avizoval sólový album i knižnú autobiografiu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SVETOVÉ KURIOZITY: Neuveríte, čoho všetkého sú ľudia schopní
<< predchádzajúci článok
Herečka Carrie Fisherová bojuje po infarkte o život

Zomrel dlhoročný gitarista rockovej skupiny Status Quo Rick Parfitt - diskusné fórum čitateľov