Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. júna 2012

Zomrel kráľ amatérskeho boxu Teófilo StevensonTrojnásobný olympijský víťaz v boxe Teófilo Stevenson z Kuby zomrel vo veku 60 rokov na srdcový infarkt. V pondelok o úmrtí velikána tohto športu informovali kubánske štátne médiá. ...Zdieľať
teofilo stevenson HAVANA 12. júna (WEBNOVINY) - Trojnásobný olympijský víťaz v boxe Teófilo Stevenson z Kuby zomrel vo veku 60 rokov na srdcový infarkt.


V pondelok o úmrtí velikána tohto športu informovali kubánske štátne médiá. Stevenson patril k najlepším borcom v histórii amatérskeho boxu.

V superťažkej hmotnostnej kategórii nad 81 kg nenašiel premožiteľa na troch olympijských hrách v rade. Zlato prvý raz získal v Mníchove 1972, obhájil ho v Montreale 1976 a hetrik uzavrel v Moskve 1980.

Po montrealskom triumfe dostal od amerických promotérov ponuku 5 miliónov dolárov, ak sa postaví do profesionálneho ringu proti Muhammadovi Alimu, ale zostal verný ideálom kubánskej revolúcie, ktorá zavrhla šport pre peniaze, a odmietol.

Svoje rozhodnutie údajne komentoval slovami: "Čo je milión dolárov v porovnaní s láskou ôsmich miliónov Kubáncov?" Po skončení aktívnej kariéry trénoval kubánskych boxerov a bol tiež viceprezidentom národnej federácie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský vzpierač Tešovič má štart na OH v Londýne istý
<< predchádzajúci článok
Futbalisti Trnavy začali s prípravou, odchádza Procházka

Zomrel kráľ amatérskeho boxu Teófilo Stevenson - diskusné fórum čitateľov