20. marca 2017

Zreľák strelil prvé góly za Jablonec: Verím,že v tom budem pokračovať

Adam Zreľák, archvína snímka.

Adam Zreľák, archvína snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
Jablonec 20. marca (TASR) - Slovenský futbalista Adam Zreľák sa po dlhej prestávke zavinenej zranením konečne dočkal gólovej radosti. V stretnutí Jablonca proti Jihlave v 21. kole českej ligy sa dvomi gólmi postaral o vysoké víťazstvo domácich v pomere 5:0. Zreľák prišiel do severočeského klubu v septembri minulého roka zo Slovana Bratislava, v tom čase sa však zranil a musel nútene pauzovať.

Debut za Jablonec absolvoval 22-ročný útočník, ktorý pod vedením Nikkiho Papavasillioua v Slovane nastupoval aj na kraji obrany, štvrtého marca v zápase proti Bohemiansu. Na ihrisko vybehol v 66. minúte, v ďalších dvoch stretnutiach už nastúpil v základnej jedenástke. Až vo štvrtom sa mu však podarilo skórovať a to hneď dvakrát. "Som veľmi rád, že som skóroval. Prvý gól som strelil so šťastím, ale aj také platia. Verím, že budeme v takýchto výkonoch pokračovať aj naďalej," povedal Zreľák pre klubový web.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov nútene pauzoval pre únavovú zlomeninu, zdravotne je však už v poriadku. "V úvode to nebolo jednoduché, ale už je to na dobrej ceste a cítim sa zo zápasu na zápas lepšie. Verím, že sa to bude neustále zlepšovať a že pomôžem mužstvu," verí Zreľák, ktorého výkon sa páčil aj trénerovi Jablonca Zdeněkovi Kuckému. "Zlepšuje sa každým dňom, jeho góly ma potešili. Má to v sebe, takže verím, že sa presadí aj nabudúce," vyhlásil Kucký.

V 21. kole ePojisteni.cz ligy sa presadil aj ďalší slovenský futbalista Marek Bakoš, ktorý pomohol Plzni k obratu na ihrisku Karvinej V 72. minúte vyrovnal stav na 1:1. Plzeň vzápätí inkasovala po druhý raz, napokon však gólom z 89. minúty zvíťazila 3:2.