17. marca 2007

Zuzulová vo finále 3., celkovo v slalome SP 5.

Slalom žien v rámci finále Svetového pohára 2006/07 v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom Lenzerheide vyhrala v sobotu Rakúšanka Nicole Hospová. Na trati Silvana Beltramettiho ...

LENZERHEIDE 17. marca (WEBNOVINY) - Slalom žien v rámci finále Svetového pohára 2006/07 v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom Lenzerheide vyhrala v sobotu Rakúšanka Nicole Hospová. Na trati Silvana Beltramettiho dosiahla v súčte oboch kôl najrýchlejší čas 1:45,67 a na čele celkového hodnotenia Svetového pohára vystriedala s náskokom 30 bodov svoju krajanku Marlies Schildovú. "Pred jazdou som si nezaťažovala myseľ aktuálnym bodovým stavom vo Svetovom pohári. Len som si uvedomovala, že je dôležité dosiahnuť dobrý výsledok. Teraz musím rovnako dobre zvládnuť v nedeľu obrovský slalom," uviedla nová líderka SP Hospová.

Druhá skončila s odstupom 0,28 s Švédka Anja Pärsonová. Úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne najmä v 2. kole predviedla jazdu na hrane rizika. Na 3. miesto na stupňoch víťazov sa po tretí raz v aktuálnej sezóne a po štvrtý raz v kariére postavila Slovenka Veronika Zuzulová (+1,35). Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka sa vďaka skvelému výkonu v záverečných pretekoch sezóny posunula v celkovom hodnotení slalomu so súčtom 344 bodov na konečné 5. miesto, čo je pre ňu životné maximum. Aj v celkovom hodnotení SP si Zuzulová výrazne polepšila, keď jej s 383 bodmi patrí 19. pozícia.
Slovenka bola už po 1. kole štvrtá, keď plynulou jazdou bez výraznejšieho zaváhania nechala za sebou viacero favoritiek vrátane majsterky sveta z Aare Češky Šárky Záhrobskej. V 2. kole sa už najlepšia Slovenka chybičke v hornej časti trate nevyhla, ale nerozhodilo ju to a výsledný šiesty čas znamenal opätovný posun na stupne víťazov. Pomohla jej k tomu aj nevydarená jazda suverénky sezóny Schildovej, ktorá po dvoch "hrúbkach" skončila bez bodového zásahu na poslednom 19. mieste.
Tretiu pozíciu Zuzulová v práve vrcholiacej sezóne obsadila aj v slovinskej Kranjskej Gore a v španielskej Sierra Nevade. Celkovo sa v ročníku 2006/07, ktorý bola jej suverénne najlepším v kariére, dostala sedemkrát do najlepšej desiatky slalomárok a body do SP si pripísala dovedna dvanásťkrát.