22. marca 2017

Zvolen prehral so Žilinou v 3. štvrťfinále

Na archívnej snímke vľavo brankár Tomáš Tomek, Václav Čížek, Tomáš Bokroš (všetci MsHK Žilina) a Matúš Matis, Matej Síkela (HKM Zvolen). /span> Foto: TASR - Erika Ďurčová
Zvolen 22. marca (TASR) - Tretí zápas štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi HKM Zvolen a MsHK Žilina zvýhodnil v sérii 'vlkov' spod Dubňa. Po výsledkoch 5:2 a 2:3 na žilinskom ľade zvíťazili Žilinčania na ľade súpera 5:3 a v sérii vedú 2:1.

HKM Zvolen - MsHK Žilina 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Góly: 8. Zuzin, 30. Šišovský (L. Jurík, Zuzin), 57. Klhůfek - 37. Hruška (Handlovský, Hovorka), 38. Stupka (Holovič), 55. Hruška (Hovorka, Juraško), 56. Handlovský (Hovorka), 60. Hovorka (Bokroš). Rozhodcovia Lauff, Stano - Šefčík, M. Korba, vylúčení 8:10, navyše Hraško (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:2, v oslabení 0:0, 2688 divákov.

/Stav série 1:2/

HKM Zvolen: Baroš - Novák, Andersons, Hraško, Valenta, Plechanov, Ivan, Habšuda - Šišovský, Puliš, Zuzin - Lušňák, Mráz, Klhůfek - Síkela, Petráš, Matis - Novák, L. Jurík, Kelemen

MsHK Žilina: Tomek - Čížek, Bokroš, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko - Hovorka, Hruška, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Konečný, Holovič, Stupka - Gmitter, Ondruš, Rogoň

Prvá tretina mimoriadne dôležitého zápasu sa niesla v znamení viacerých šarvátok a jediného gólu. Postaral sa oň v 8. min pri hre štyroch na štyroch Zuzin. Do samostatného nájazdu ho poslal po chybe Juraško a práve na takéto momenty obe mužstvá čakali. Vsadilo sa na obranu a aj keď bola defenzíva prvoradá, streleckých príležitostí na oboch stranách sa zrodilo dostatok. Už v 3. min sa dostal do zakončenia domáci Síkela, v 16. min sa na druhej strane Švihálek pokúšal prekonať brankára Baroša a následnú dorážku J. Juríka znemožnilo postavenie v bránkovisku. V úvode druhej tretiny si zahrali domáci dlhú presilovku piatich na troch, no bez gólového efektu. V 26. min jednu z mála šancí nevyužil Matis, namieril mimo a brankár Tomek nemusel zasahovať. Domácim pomohla na zvýšenie skóre ďalšia presilovka, keď v 30. min zblízka pretlačil poodrážaný puk do bránky Šišovský. Trestná lavica sa neustále zahrievala, od 33. min mali hostia polminútovú výhodu početnej prevahy o dvoch hráčov, potom o jedného a až v nej brankár Baroš kapituloval.

Po strele Handlovského od modrej tečoval v 37. min puk Hruška a keď Stupka po samostatnom nájazde o minútu neskôr vyrovnal, dráma bola na svete a preniesla sa do tretej tretiny. Prvú šance v nej spálil hosťujúci Švihálek, v 45. min zasa Klhůfek prenikol až pred Tomeka. Na ďalšiu príležitosť sa potom čakalo až do presilovky domácich so šancou Klhůfka v 50. min. V 52. min premárnil žilinskú možnosť Konečný a vzápätí aj Stupka, viac sa začalo iskriť pred bránkou Zvolena a asi aj preto si tréner Peter Mikula vybral oddychový čas.

V 55. min sa radovali hostia, v presilovke sa Hruška pekne uvoľnil, nekompromisne trafil do siete, navyše po prečíslení a spolupráci s Hovorkom zvýšil skóre v 56. min Handlovský. Už sa zdalo, že je zápas pre domácich stratený, no ešte zdvihli hlavy a v 57. min Klhůfek s trochou šťastia spoza bránky strelil kontaktný gól. Sto sekúnd pred koncom sa začala power play domácich, no bez želaného efektu, naopak, 47 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Žilinčanov Hovorka.

TIPSPORT LIGA: Martin pokoril favorizované Košice