27. marca 2017

Zvolen vyhral nad Žilinou a vyrovnal stav série na 3:3

Zábery šiesteho zápasu štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - MsHK Žilina 27. marca 2017 vo Zvolene. Foto: TASR - Branislav Račko
Zvolen 27. marca (TASR) - V šiestom štvrťfinálovom stretnutí play off hokejovej Tipsport ligy HKM Zvolen zdolal MsHK Žilina 3:2 po predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3. O postupujúcom do semifinále sa rozhodne v stredu na žilinskom ľade.

Šiesty štvrťfinálový zápas mal kuriózny začiatok, slnko spomedzi žalúzie svietilo rovno do očí brankára Tomeka a muselo sa 10 minút čakať, kým prestane. Prvá tretina sa niesla v znamení opatrnosti, už tradičného nevýrazného výkonu Žilinčanov a z toho vyplývajúcej prevahy Zvolenčanov. Zaslúžene sa aj radovali z prvého gólu, v 16. min sa oň zaslúžil Novák v presilovke, keď vyrazený puk po strele Hraška trafil do siete. Domáci vynikli v početnosti striel s jasným pomerom 16:4 a aj v množstve šancí, v 5. min Kelemen nepremenil samostatný nájazd a po zákroku brankára Tomeka ešte v poslednej chvíli odpálil puk spred čiary Rogoň. Sľubná bola aj strela Hraška v 6. min i pokus Nováka, v 13. min spálil šancu Habšuda a vzápätí úsilie Petráša skončilo bolestivým úderom do jeho tváre. Žilinčania si nič vážne nevypracovali a očakávalo, že v druhej tretine sa zbavia malátneho korčuľovania.

Domácim chýbala opora, zranený kapitán Puliš, o to viac pridali na bojovnosti. V 25. min mali šťastie, keď v presilovke strelu voľného J. Juríka zneškodnil Baroš. Z následného trvalého tlaku vydolovali 'rytieri' druhý gól a v sérii už štvrtýkrát vyhrávali 2:0. Od modrej zamieril Mráz a voľný Lušňák pred bránkou puk jemne stečoval za chrbát Tomeka. Diváci sa vzrušili aj pri bitke Petráša a Švihálka v 29. min, pri ktorej vzplanuli vášne aj u trénera Jančušku na žilinskej striedačke. V 30. min boli po chybe domácej obrany blízko ku kontaktnému gólu J. Jurík a Juraško, brankár Baroš mal plné ruky práce aj pri bombe Hovorku, ktorú efektne zneškodnil. Na lavičke Žiliny to vrelo aj po tom, čo si šiel sadnúť za hráčsku lavičku Hruška a rozhodca vykázal zo striedačky asistenta trénera Stanislava Škorvánka. V oslabení trafil onedlho po samostatnom nájazde v 36. min Konečný žŕdku a od zlosti dolámal hokejku. Priebeh zdramatizoval v 38. min Stupka, najskôr netrafil úplne prázdnu bránku, no na druhý raz už Baroša prekonal.

V tretej tretine sa v 46. min v oslabení krásne uvoľnil v brejku Lušňák, našiel v nájazde Mráza, no gólu Tomek zabránil a 'vlci' si neustále udržiavali nádej na zvrat a ukončenie série. Po obrovskej chybe zvolenskej obrany v 52. min zabudnutý Hruška pred bránkou vyrovnal a vypätie na oboch stranách vyvrcholilo ďalšou bitkou v 55. min s Handlovským a Petrášom. A bol to Handlovský, ktorý priľahol Petráša a dosť nezmyselne ho udieral bezmocného na ľade. Po opatrnom závere sa rozhodovalo v 20-minútovom predĺžení, najskôr hosťujúci Rogoň mal v 61. min na hokejke rozuzlenie, v 64. min J. Jurík trafil strelou od modrej žŕdku, v 66. min však už trestné strieľanie Mráz za faul od Jurašku premenil a poslal sériu do siedmeho zápasu.

HKM Zvolen - MsHK Žilina 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1, -1:0)

Góly: 16. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (Mráz, Zuzin), 66. Mráz z trest. strieľania - 38. Stupka (Čížek), 52. Hruška (Hovorka, Handlovský). Rozhodcovia Baluška, Stano - Korba, Jobbágy, vylúčení 5:7, navyše 10 min Švihálek (Žilina) za nedovolený výstroj a údery, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2090 divákov.

/Stav série 3:3/

HKM Zvolen: Baroš - Andersons, Hraško, Novák, Habšuda, Homer, Valenta, Plechanov, Krejčí - Lušňák, Mráz, Zuzin - Síkela, Petráš, Matis - Šišovský, L. Jurík, Novák - Dubeň, Jakubík, Kelemen

MsHK Žilina: Tomek - Čížek, Bokroš, Juraško, Brejčák, Grman, Ťavoda, Macejko - Hovorka, Hruška, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Stupka, Holovič, Konečný - Gmitter, Ondruš, Rogoň