24hod.sk    Šport    Futbal

26. septembra 2005

11. kolo Corgoň ligy

Žilina prehrala s posledným Púchovom

O prekvapenie v 11. kole futbalovej Corgoň ligy sa postaral do soboty posledný Púchov. Dokázal zvíťaziť na pôde Žiliny a v tabuľke sa posunul pred Dubnicu. Kríza zrejme prišla na lídra z Trnavy, na ktorom stúpajúcu formu potvrdili Liptáci. V Banskej Bystrici videli diváci iba jeden gól, ale po ňom  okrem zisku troch bodov oslavovali aj vstup Róberta Semeníka do Klubu stovkárov. V považskom derby bol úspešnejší Trenčín a napokon v nedeľňajšej dohrávke sa Artmedia rozišla s Nitrou deľbou bodov.

Artmedia Bratislava - FC Nitra 1:1 (1:1)

Úvod zápasu patril domácim, ktorí sa už po štvrťhodine hry ujali vedenia. Na dobre zahratý roh Kozáka si nabehol kapitán Borbély a hlavou nedal Seneckému šancu. Od toho momentu sa však Artmedia uspokojila, nováčik z Nitry sa postupne osmeloval a mal miestami viac z hry. Po polhodine hry stratil v strede poľa zbytočne loptu Halenár, súper založil protiútok a Kóňa prudkou prízemnou strelou zaskočil Čobeja. Po prestávke sa domáci snažili o víťazný gól, ale výraznú šancu si nevypracovali. Za zmienku stojí iba brvno Halenára, na druhej strane mohol v závere
o víťazstve hostí rozhodnúť Štajer, ale trafil iba žrď.
Marián Korbel, Bratislava

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: 16. Borbély - 31. Kóňa. Pred 5 725 divákmi rozhodoval Šipoš. ŽK: Bubenko, Ďatko.
ARTMEDIA: Čobej - Burák, Borbély, J. Ďurica, P. Petráš - Vaščák (68. Mikulič), P. Staňo (56. Debnár), J. Kozák, Urbánek - Hartig, Halenár (68. Obžera)
NITRA: Senecký - Nečas, Szórád, Čeman (55. P. Farkaš), Ďatko - Bubenko (80. Bochnovič), M. Farkaš, T. Kóňa, Štajer, Grajciar (90. Kukol) - A. Hesek.

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss, Artmedia: „Som sklamaný z výsledku, pretože sme chceli v tomto zápase vyhrať. Začali sme dobre, ale miesto druhého gólu sme inkasovali. Nitra si bod za remízu zaslúži, podala dobrý výkon.“
Ivan Galád, Nitra: „Artmedia bola pre nás veľká výzva, preto nás bod veľmi teší. Prvý polčas nás stál veľa síl, v druhom sme už nehrali tak aktívne.“

MŠK Žilina - Matador Púchov 1:2 (1:1)

Žilinčania akoby čakali, že sa Púchov porazí sám. K zápasu pristúpili od úvodu ležérne
a až v 17. min Vršičov center Švestka minul hlavou v päťke iba o vlások. Vršič potom pálil nad, Salata v poslednom momente odkopol pred Strakom a Krškovu jedovatú strelu vytlačil Bernady. Šesták zblízka po centri Pekaríka a prihrávke Čišovského síce poslal Žilinu do vedenia, ale o chvíľu vyrovnal po zlej ofsajd-pasci Bakoš. Po prestávke mali domáci územnú prevahu, ale do šancí sa nedostávali. V 51. min  minul Čišovského pokus pravú žrď a v 64. min nastrelil Jež iba bočnú sieť. Matador uzemnil domácich ešte raz, keď Majerník poslal do šance Demjána, ktorý jasličkami pokoril Kuciaka. Aspoň vyrovnať mohol v 87. min Gottwald, to by však loptu musel poslať do odkrytej brány namiesto do hry.
Michal Kollárik, Žilina

Góly: 38. Šesták - 42. Bakoš, 72. Demjan. Pred 2 853 divákmi  rozhodoval Samotný. ŽK: Švestka, Krško - Hricko.
ŽILINA: Kuciak - Čišovský, Labant, Švestka, Pekarík, Barčík (84. I. Bartoš), Krško (71. M. Ďurica), Vršič, Jež, Šesták, P. Straka (46. Gottwald).
Púchov: Bernady - Hricko, Salata, P. Vavrík, Jambor, Hloušek (90.+ Šnegoň), Pet. Majerník, Prokeš, Labún (57. Demján), Beliančin (81. P. Mráz), M. Bakoš.

Milan Nemec, Žilina: „Zápas sme nezvládli hlavne po mentálnej stránke. Neviem, či došlo k podceneniu alebo nedoceneniu súpera, ale moji hráči hrali bez dôrazu a nasadenia.“
Pavel Vrba, Púchova: „Pri šanciach Žiliny sme mali šťastie, ktoré sa od nás doteraz väčšinou odkláňalo. Prvýkrát sme zahrali dobre vzadu, nepustili sme domácich do vážnejších šancí.‘‘

AS Trenčín - ZTS Dubnica 2:0 (2:0)

Hostia boli od začiatku lepší a v prvom polčase kontrolovali hru. Žiadnu svoju gólovú šancu však nepremenili. V 7. min netrafil Ižvot a v 21. min nedal Držík. Radikálna zmena nastala pred prestávkou, keď dal gól Kamenský a o tri minúty neskôr exportnou bombou z 25 metrov upravil skóre Baranyai. Po prestávke sa hral útočnejší futbal, ale skóre sa už nemenilo. Obe mužstvá hrali svižne, šance už mali iba domáci. V 79. min nastrelil Seman žrď, v 87. min Fabuš neprekonal zblízka brankára hostí.
(SITA, Trenčín)
Góly: 40. Kamenský, 43. Baranyai, ŽK: Štyvár - M. Adam, R. Novák, Tesák, Držík. Pred 1539 divákmi rozhodoval Richtárik.
Trenčín: Hodál - Štyvár, Palša, Mičenec, Lintner (35. J. Poštrk) - Velický, Prekop, Seman (82. Amrich) - Baranyai, Fabuš, Kamenský (78. Pastva).
Dubnica: M. Poštrk - Mojkoš, Špendla, R. Novák, Zimen - Ižvolt, Dovičovič (55. Švikruha) - Držík, Bruško, Tesák (46. Kiška) -
M. Adam (73. Grendel).

Ladislav Hudec, Trenčín: „Ukázalo sa, čo robí s hráčmi psychika po dvoch víťazstvách nad ťažkými súpermi. Našou jednoznačnou úlohou bolo zvládnuť tento zápas a hráčom sme zdôrazňovali predovšetkým trpezlivosť.‘‘
Ľubomír Nosický, Dubnica: „Do zápasu sme vstúpili dobre a mali sme viac z hry, váhali sme však pred súperovou 16-tkou a chýbalo nám zakončenie. To sa nám vypomstilo v závere prvého polčasu, kedy sme dostali dva rýchle góly, ktoré našim mladým mužstvom viditeľne otriasli.‘‘

Dukla Banská Bystrica - Inter Bratislava 1:0 (1:0)

Banskobystričania nastúpili už pod taktovkou trénera Prochotského, ktorý dočasne nahradil odvolaného Daněka. Dukla bola v poli aktívnejšia, rýchlejšia, Inter sa dostal iba do sporadických šancí. V 11. min po rohovom kope Leitnera vsietil hlavou svoj stý ligový gól Róbert Semeník. Šancí bolo v prvom polčase málo, gólové príležitosti sa rodili zväčša po priamych či rohových kopoch a centroch do šesťnástky. V závere zápasu mohli domáci ťažiť z rozhodenej obrany Interu, no ani Gibala, či Pečovský Košického neprekonali. (TASR, Bratislava)

Gól: 11. Semeník. Pred 2 206 divákmi rozhodoval Straka, ŽK: Páleník - Šedivý, Burza, R. Kunzo.
B. Bystrica: Zajac - Očovan, Páleník, Veselý, Leitner - Libič (82. Kulík), Bažík, Pečovský, Juska - Semeník (57. Gibala), Kožiak (90.+ Kanda).
Inter: Košický - Šedivý (74. Hodek), R. Kunzo, Chalupka (46. Majtán), Drahno - Burza, Petrán (70. V. Horváth), Paulík, P. Brezík, Baláž – Tomčák.

Jozef Prochotský, B. Bystrica: „Dôležitý gól vsietil na začiatku zápasu Semeník. Po odchode zraneného Semeníka sme zostali v útoku jednoduchší a som rád, že sme napokon dotiahli víťazstvo do úspešného konca.‘‘
Karol Brezík, Interu: „Pri góle Semeníka sme urobili veľkú chybu. Náš obranca mu mohol už len kyticu do rúk podať. V druhom polčase sme mali viac šancí, boli sme nebezpečnejší, najmä zo štandardiek, no chýbalo nám šťastie v zakončení.‘‘

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 4:1 (3:1)

Skvelý pohyb, pekné kombinácie a kolmice dopredu, to boli domáce zbrane, na ktoré, najmä do prestávky, Spartak nedokázal odpovedať. Strelecký účet stretnutia otvoril v 14. min domáci motor Sapara, potom sa už však o ďalšie
góly postaral neudržateľný útočný tandem Liptákov Nezmar – Jendrišek. Obom hrotom MFK sa darilo a krehkú obranu vedúceho mužstva tabuľky neraz poriadne povykrúcali. Hostia síce za stavu 2:0 dosiahli v 30. min Kopúnkom (po zaváhaní Hajdúcha) kontaktný gól, avšak ani to nezaseklo výborne rozbehnutý ružomberský futbalový stroj. Od 55. min už ale na ukazovateli svietil stav 4:1 a Komňackého tím mal všetko pod kontrolou.
Ján Svrček, Ružomberok

Góly: 14. Sapara, 18. a 55. Jendrišek, 44. Nezmar - 30. Kopúnek, ŽK: Žofčák - Kopúnek, Juhász, Fall. Pred 4 765 divákmi rozhodoval Micheľ.
Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Zošák, T. Sedlák (72. Urban), Sapara, Žofčák (78. Božok) - Nezmar (86. Ďubek), Jendrišek.
Trnava: Lipčák - Fall, Hrabal, Čvirik, Kotula - P. Ďuriš, Ujlaky, Kopúnek, Filip (36. Juhász), Kriss - Kožuch (36. Bido).

František Komňacký, Ružomberok: „Nadviazali sme na predchádzajúce vystúpenia. Predovšetkým v prvom polčase sme tak kvalitné mužstvo, akým je Trnava, prevýšili vo všetkých smeroch.‘‘
Jozef Adamec, Trnava: „Hrali sme veľmi zle a zaslúžene sme prehrali. Ďakujem. To je všetko... Súper nás ničím neprekvapil.‘‘

Taký gól musí Čobej chytiť

Artmedia nevyužila zaváhanie trnavského Spartaka a v domácom súboji iba remizovala s nováčikom z Nitry 1:1. Zverenci trénera Vladimíra Weissa predviedli v generálke pred stredajším duelom Ligy majstrov proti Portu iba priemerný výkon. Vstup do zápasu síce mali vynikajúci, ale rýchle vedenie ich uspokojilo a v ďalšom priebehu sa trápili. Úradujúci majster mal síce územnú prevahu, ale veľmi ťažko sa dostával do gólových šancí. „Po góle sme stratili trošku koncentráciu. Rozhodne sme si tento zápas predstavovali inak, než ako dopadol,“ reagoval záložník Artmedie Blažej Vaščák a na margo výkonu súpera poznamenal: „Nitru sme mali dobre prečítanú. Vedeli sme, že bude hrať aktívne zo zabezpečenej obrany, takže nás vôbec neprakvapila. Škoda, že sme nevyhrali, mohli sme stiahnúť náskok Trnavy už len na dva body.“
Tréner Weiss mal po stretnutí trošku ťažšie srdce na brankára Juraja Čobeja, ktorý inkasoval vyrovnávajúci gól z kopačky Koňu z 25 metrov. „Je najlepší brankár v našej lige, ale takéto góly musí chytať. Ak chceme vyhrávať, nemôže takto inkasovať,“ reagoval kouč Weiss, ktorý pochválil svoje mužstvo za bojovnosť, ale nie za výsledok.