Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. novembra 2005

Neprechľastal sa!Vondráčková spieva Duchoňovi!Zdieľať
Nemálo známych tvárí prilákala do Bratislavy pamiatka speváka Karola Duchoňa. Na krste knihy    o jeho živote bolo vidieť Helenu Vondráčkovú, z Nemecka pricestovala Eva Máziková, prišiel Pavol Hammel, klavirista Richard Rikkon či finalista SuperStar Miro Jaroš. „Karol vedel výborne rozprávať, keď sme s ním boli, rehotali sme sa od rána do večera,“ spomína na slávneho speváka Vondráčková. Dokonca pre 24hodín zaspievala refrén Duchoňovho hitu V dolinách! A aký by bol Duchoň dnes, ak by ho v 35 rokoch nezastihla smrť? „Bohatý,“ tvrdí Eva Máziková. O jeho hlas by sa vraj „pobili“ reklamné agentúry a konkurovať by mohol aj Karlovi Gottovi!  

Spevák Karol Duchoň síce zomrel ako 35-ročný na cirhózu pečeňe, v srdciach mnohých československých celebrít však žije dodnes. A nedajú naňho dopustiť!
„Bol ohromne spoločenský, veselý, muž s veľkým srdcom,“ spomína Helena Vondráčková pri príležitosti krstu knihy o Karolovi Duchoňovi. „Prežili sme spolu kopec srandy,“ usmieva sa speváčka. V dobrom na Duchoňa spomína aj Eva Máziková, ktorá na krste predviedla parádny čardáš! Nemyslí si, že ho zabil len alkohol. „Jeho pečienka mohla byť napadnutá aj zo silných tabletiek,“ upozorňuje. A ako by vyzeral Karol Duchoň dnes, ak by ešte žil? Podľa Mázikovej by bol pribratý, lebo na životosprávu si nikdy nepotrpel. A bohatý, lebo o jeho hlas by sa reklamné agentúry určite pobili. „Mal jedno obdobie, ale nič mimoriadne, že by z toho museli byť fámy,“ odpovedá na otázku o Duchoňovom pití spevák Pavol Hammel.
A čo samotná kniha o Karolovi Duchoňovi? „Momentálne je druhá najpredávanejšia na Slovensku,“ pochválil sa jej autor Roman Slušný.  

Eva Máziková (vľavo) s Monikou Zázrivcovou a autor knihy po krste.

V dolinááách! spievala Vondráčková
Na českú hviezdu Helenu Vondráčkovú sme naliehali, aby nám zaspievala refrén Duchoňovho hitu V dolinách! Keďže Karol Duchoň bol spevácky fenomén, od Vondráčkovej to chcelo odvahu, nechať sa s ním porovnávať. „Vedela by som to, ale do toho vášho ‚krámu’ spievať nebudem,“ nedôverčivo zazerala na náš diktafón. A potom spustila: „V dolinách!...“ A veru, stálo to za to. Pieseň zaspievala nádherne a čisto. Ani Duchoň by sa za taký výkon nemusel hanbiť!

 Jediná Duchoňova dcéra Dana Miklášová.
 
Daniel Forgács


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šarkan radil Zdenke
<< predchádzajúci článok
Lenka sa správa ako pubertiačka

Neprechľastal sa! - diskusné fórum čitateľov