30. júna 2016

Aj Cibulková postúpila do 3. kola dvojhry vo Wimbledone

Slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková. Foto: TASR/AP
Wimbledon 30. júna (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rovnako ako jej krajanka Jana Čepelová prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Víťazka turnaja WTA v Eastbourne si v 2. kole ako nasadená devätnástka poradila s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou 6:3, 6:2.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Kanaďankou Eugenie Bouchardovou a Britkou Johannou Kontovou. Cibulkovej nevyšiel úvod zápasu a po strate podania prehrávala 1:3. V ďalších minútach však slovenská jednotka získala päť gemov v rade a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve dokázala držať Gavrilovová s Cibulkovou krok iba do stavu 2:2.