23. februára 2013

Alexander Ovečkin hetrikom zostrelil New Jersey

Ruský útočník Alexander Ovečkin hetrikom zariadil domáce víťazstvo Washingtonu nad New Jersey v sobotňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL. Po bezgólovej úvodnej tretine Ovečkin ...

alexander oveckin NEW YORK 23. februára (WEBNOVINY) - Ruský útočník Alexander Ovečkin hetrikom zariadil domáce víťazstvo Washingtonu nad New Jersey v sobotňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL.

Po bezgólovej úvodnej tretine Ovečkin otvoril skóre v 26. min, ale 38 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal Kovaľčuk.

Hneď na začiatku tretej dvadsaťminútovky pridal 27-ročný Rus v službách Capitals svoj druhý presný zásah v tomto zápase a vzápätí zvýšil už na 3:1 v oslabení Fehr. V 56. min Ovečkin skompletizoval hetrik gólom v presilovke a konečnú podobu výsledku dal o dve minúty neskôr rovnako v početnej výhode Brouwer.

Washington má po sobotňajšom triumfe na svojom konte 13 bodov a stále patrí medzi najhoršie kluby celej súťaže. Ovečkin dosiahol tri góly v NHL po viac ako dvoch rokoch, predchádzajúci hetrik strelil 22. januára 2011 proti Torontu.

Výsledok:
Washington - New Jersey 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly: 26. Ovečkin (Ribeiro, Chimera), 42. Ovečkin (Hendricks, Schultz), 44. Fehr, 56. Ovečkin (Ribeiro, Bäckström), 58. Brouwer (Ovečkin, Kundrátek) - 40. Kovaľčuk (Loktionov, Ponikarovskij)