Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2021

Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusuČlenovia britskej vlády sa rozhodli odložiť v Anglicku zrušenie reštrikcií zameraných proti šíreniuZdieľať
virus_outbreak_britain_12440 e8116562da934730a6f8feea5b5d95b3 676x426 14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Členovia britskej vlády sa rozhodli odložiť v Anglicku zrušenie reštrikcií zameraných proti šíreniu koronavírusu. Zatiaľ je uvoľnenie protipandemických opatrení naplánované na 21. jún, ale vládne zdroje pre BBC uviedli, že väčšina pravidiel zostane v platnosti o štyri týždne dlhšie.


Znamená to, že nočné kluby zostanú zatvorené a ľudia budú nabádaní na to, aby naďalej pracovali z domu, ak je to možné.

Mnohí vedci vyzývajú, aby sa uvoľnenie reštrikcií odložilo s cieľom dosiahnuť zaočkovanosť väčšieho počtu ľudí vzhľadom na rastúci počet prípadov nákazy takzvaným indickým variantom koronavírusu.

Odhaduje sa, že indický variant je o približne 60 percent nákazlivejší, ako britský variant koronavírusu. Zároveň v prípade nákazy indickým variantom je dvakrát vyššia pravdepodobnosť, že infikovaní ľudia budú musieť byť hospitalizovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael má novú vládu, premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa či redukciu byrokracie
<< predchádzajúci článok
Pacienti s ochorením HAE majú k dispozícii špeciálnu appku a aj nový info web

Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu - diskusné fórum čitateľov