24hod.sk    Počítače

24. februára 2021

Apple kúpilo za šesť rokov približne stovku spoločností, v priemere každé tri až štyri týždne jednuSpoločnosť Apple získala v ostatných šiestich rokoch približne stovku spoločností. Ako na utorňajšom výročnom ...Zdieľať
apple logo 676x451 24.2.2021  - Spoločnosť Apple získala v ostatných šiestich rokoch približne stovku spoločností. Ako na utorňajšom výročnom stretnutí akcionárov uviedol šéf technologického giganta Tim Cook, Apple kúpi nejakú spoločnosť každé tri až štyri týždne. Informoval o tom spravodajský portál BBC.


Najväčšou akvizíciou spoločnosti Apple za ostatné desaťročie bola kúpa spoločnosti Beats Electronics zaoberajúcej sa výrobou slúchadiel, ktorú založil rapper a producent Dr. Dre, v hodnote 3 miliárd dolárov.

Zoznam akvizícií a investícií spoločnosti Apple je však veľmi rôznorodý. Ďalším významným nákupom bola v roku 2018 softvérová spoločnosť Shazam na rozpoznávanie hudby za 400 miliónov dolárov.

Apple najčastejšie kupuje menšie technologické firmy a potom ich inovácie začleňuje do svojich vlastných produktov. Jedným z príkladov je PrimeSense, izraelská spoločnosť pre 3D snímanie, ktorej technológia prispela k systému rozpoznávania tváre FaceID od spoločnosti Apple.


Zdroj: Webnoviny.sk - Apple kúpilo za šesť rokov približne stovku spoločností, v priemere každé tri až štyri týždne jednu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/apple-kupilo-za-sest-rokov-priblizne-stovku-spolocnosti-v-priemere-kazde-tri-az-styri-tyzdne-jednu-cl750596.html