23. marca 2008

Artmedia Petržalka na domácom poli porazila ZTS Dubnicu

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 22. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: SOBOTA MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1) Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek, ŽK: ...

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 22. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: SOBOTA MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1) Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek, ŽK: 3. Velický, 63. Šulek, 65. Kulík (všetci B. Bystrica), rozhodovali: Smolák - Sluk, Csabay, 930 divákov "Biela sobota" bola v Košiciach naozaj biela. Na zasneženom trávniku obe mužstvá najprv zahodili vyložené príležitosti. V 8. min išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo skórovať. V 27. min sa vyhol ofsajdovej pasci M. Ďuriš, bol sám pred domácim Putnockým, no ten jeho strelu chytil. O dve minúty sa však ten istý hráč predral cez stopérsku dvojicu a tentoraz nedal Putnockému šancu - 0:1. V 37. min vystihol Jurčo malú domov v podaní hosťujúceho Pančíka, jeho strela však skončila tesne vedľa žrde. O minútu sa však domáci tešili, keď po biliardovej akcii sa lopta dostala ku Kolbasovi, ktorý ju usmernil do protipohybu Boroša - 1:1. Do šatní mohli napokon odchádzať spokojnejší Košičania, ale strela Pavla Majerníka v záverečných sekundách I. dejstva skončila na žrdi. Po hodine hry sa hostia dostali opäť do vedenia, keď center prešiel až ku Gajdošovi, ktorý z uhla prestrelil Putnockého - 1:2. Onedlho zahrával priamy kop hosťujúci Debnár, jeho prudká strela sa iba podrazila od brankára MFK a dobiehajúci Šulek, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty, upravil na 3:1 pre Duklu. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, ale z ich strany to bola už len kŕčovitá snaha. Nervozita na ich kopačkách bola očividná a v druhom polčase prakticky ani neohrozili bránku hostí. Naopak v 79. min sa Velický ocitol pred Putnockým, ten však jeho strelu zlikvidoval. Hostia v Čermeli zaslúžene zvíťazili. Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:3 (1:0) Góly: 10. Dobrotka, 76. Slovák - 70. Vaculík, 77. Barčík, 80. Kožuch, ŽK: 43. Ižvolt - 52. Babacar Niang, 57. Kopúnek, 90.+ Tomčák, rozhodovali: Vlk - Palušák, E. Weiss, 10 856 divákov Úvodnú desaťminútovku hráči Slovana odohrali zväčša na polovici hostí, z tlaku vyťažili štyri rohové kopy. Až ten štvrtý v podaní Mojského premenil ľavačkou na vedúci gól Dobrotka - 1:0. O desať minút neskôr mal druhý gól na kopačke Sylvestr, po perfektnej prihrávke Masaryka lopta len tesne minula pravú žrď Vojáčkovej bránky. V 37. min gólovú hlavičku Struhára vyrazil český gólman Spartaka. Hostia bránku Daniela Kissa v prvom dejstve vážnejšie neohrozili. V 67. min tandem Bernáth - Hruška nevyužil prečíslenie domácej obrany, ktorá len so šťastím zažehnala gólom zaváňajúcu situáciu. Vzápätí stratil loptu Mojský, zmocnil sa jej Barčík. Jeho center síce Kiss, ktorý sa zrazil s Ižvoltom, vyrazil, ale loptu do prázdnej bránky z 25 metrov umiestnil striedajúci Čech Lukáš Vaculík - 1:1. V 76. min rozohral Mojský ôsmy rohový kop a hlavička Slováka skončila v sieti - 2:1. Stretnutie v týchto chvíľach gradovalo, radosť "belasých" však netrvala dlho. Z nasledujúceho štvrtého rohu hostí Kissom vyrazenú strelu Barčík bombou dopravil za jeho chrbát - 2:2. Víťazný gól o výhru viac bojujúcich hostí po prihrávke Bernátha napokon dosiahol v 80. min Kožuch - 2:3. O výbornú atmosféru pred viac ako 10 000 divákmi sa pričinili oba fanúšikovské tábory, ktoré okrem troch vhodených delobuchov tentoraz neprístojnosti nerobili. MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1) Góly: 10. Devátý, 44. a 50. Lietava, 90.+ Breška - 24. Greguška, bez kariet, rozhodovali: Fajčík - Ružbarský, Kubačka, 3293 divákov Zlaté Moravce: Brezina - M. Bednář, Klabal, Peter Farkaš, Minarčík - Hözl (68. I. Bartoš) - M. Ondrejka (55. Pelegríni), Šlavka (55. Choma), Greguška, Juska - Miroslav Tóth Nováčik zo Zlatých Moraviec si na ihrisku majstra veľa šancí nevypracoval, celé stretnutie sa odohrávalo v réžii domácich. Na prvú strelu museli čakať diváci do 6. minúty, Breškov pokus však išiel nad bránku. Po tejto akcii Žilina zvýšila útočnú aktivitu, jej výsledkom bol prvý gól v 10. min, keď Devátý tečoval Breškovu prihrávku za Brezinov chrbát - 1:0. Už o dve minúty neskôr mohla Žilina pridať ďalší gól, po kombinačnej akcii však Lietava namieril z 12 metrov do brvna. V 17. min udreli žilinskí obrancovia. Leitner zľava centroval, do šestnástky si nabehol Pekarík, z hranice malého vápna však trafil len brankára Brezinu. Prvú príležitosť hostí mal v 22. min Minarčík, vybojoval loptu v súboji s Breškom, ale mieril nad bránku. O dve minúty na to po zlej rozohrávke domácej obrany využil jej zaváhanie na vyrovnanie oblúčikom Greguška - 1:1. Minútu pred koncom prvého polčasu poslal Žilinu do vedenia po niekoľkých nepresných pokusoch Lietava, ktorý predsa len skóroval z hranice malého vápna - 2:1. Päť minút po zmene strán strelili Žilinčania dôležitý tretí gól. Akciu založil Lietava, Devátý potiahol loptu do šestnástky a peknú spoluprácu zakončil opäť strelecky disponovaný Lietava - 3:1. Ďalšiu čistú šancu mali "šošoni" v 57. min. Z rohu pokutového územia nebezpečne vystreliil Jež, lopta však opečiatkovala len pravú spojnicu Brezinovej bránky. V 62. min sa dostali do šance aj hostia, Farkašova prudká hlavička však mierila tesne vedľa žilinskej brány. Príležitosť na zníženie mal o dve minúty neskôr striedajúci bývalý hráč "žlto-zelených", teraz už v drese ViOnu Ivan Bartoš, ale ani jemu sa nepodarilo presne zakončiť. Na opačnej strane to zaváňalo gólom v 74. min, keď Jež po Leitnerovej prihrávne nebezpečne zblízka pálil vedľa ľavej žrde. V posledných 15 minútach domáci kontrolovali hru a dvojgólové vedenie. V nadstavenom čase sa ešte presadil aktívne hrajúci Breška a spečatil výsledok na konečných 4:1. AS Trenčín - FC Nitra 1:2 (0:1) Góly: 81. Depetris - 31. M. Farkaš, 63. M. Bača, ŽK: 26. Marček, 66. Šebek, 84. Čögley - 70. M. Bača, 90.+ Hroššo, rozhodovali: Matúš - Balko, Brendza, 1575 divákov Trenčania nastúpili na ďalší dôležitý zápas bez piatich hráčov základnej zostavy, ale v úvodných minútach sa to na ich hre neprejavilo. Bolo to však najmä vďaka vyčkávacej taktike Nitry. Hostia po prvý raz pohrozili v 23. min, keď nebezpečne mieril Semeník. O chvíľu sa na opačnej strane uvoľnil v pokutovom území Hlohovský, ale jeho strelu zrazila obrana Nitry. Po polhodine hry opäť pohrozil Hlohovský, ale tvrdá strela spoza šestnástky išla vedľa ľavej žrde. Hostia čakali na správny moment a ten prišiel o minútu neskôr, keď nepokrytý Michal Farkaš zužitkoval presný center - 0:1. Oba tímy sa potom na dlhé minúty odmlčali a stretnutie sa odvíjalo väčšinou v strede poľa. V 56. min mohol vyrovnať Chanti, ale jeho lob odkopol z bránkovej čiary Štajer. Po hodine hry predviedol sólo takmer z polovice ihriska hosťujúci Gruber, ale v záverečných momentoch si odkopol loptu. O desať minút spravil chybu na ľavej strane holandský obranca Van der Ree, no Farkaš minul. O pár minút neskôr už Bača zaváhanie mladého holandského obrancu v drese AS Trenčín potrestal a zvýšil na 2:0 pre Nitru. Desať minút pred koncom duelu vykresal pre domácich nádej aktívny Depretis - 1:2. Najzaujímavejšie momenty prišli v závere. Najskôr Volešák zlikvidoval tri tutovky Nitry vrátane samostatného úniku Grajciara, za čo mohli hostia spod Zobora pykať. Depetris však vo vynikajúcej pozícii však minul a ďalšia snaha Trenčanov už bola neúspešná. NEDEĽA Artmedia Petržalka - ZTS Dubnica 1:0 (0:0) Gól: 52. T. Oravec, ŽK: 90. Čišovský - 24. T. Zápotoka, 27. Bruško, 88. M. Ondráš, rozhodovali: Hracho - Vindiš, Košecký, 2400 divákov Na Veľkonočnú nedeľu sa za starým bratislavským mostom hral bojovný, no medzišestnástkový futbal s minimom vyložených príležitostí. Dubnica, ktorá do Petržalky pricestovala aj s hŕstkou fanúšikov, nastúpila bez potrestaného Seyeho a len s jedným útočníkom Kuzmom. Práve ten v 43. min postupoval sám na Kamenára a zaznamenal jedinú strelu na bránu v prvom polčase. Aktívnymi prienikmi sa v drese hostí prezentovali aj Bruško s Tomášom Zápotokom. Domáca Artmedia v prvom dejstve netrafila priestor medzi troma žrďami a jedinú nebezpečnú strelu vyslal tesne vedľa v 42. min Halenár. Do druhého polčasu nastúpila Petržalka ako vymenená. Najprv dvoma hlavičkami po priamych kopoch pohrozil Saláta a potom domáci udreli. V 52. min sa obrana hostí len prizerala, ako sa preštrikoval Piroška, prihral Oravcovi a ten do prázdnej brány vsietil jediný gól zápasu. Hostia sa v ostávajúcich minútach snažili vyrovnať, aktívny bol najmä Bruško, no na výsledku sa už nič nezmenilo. MFK Ružomberok - FC Senec 1:1 (0:1) Góly: 90.+ Sivčevič - 39. Botelho Gaucho, ŽK: 54. Pilár, 63. Števko, 64. Siva, 67. Božok - 19. Bubenko, 29. Drahno, 32. Jelínek, ČK: 51. Jelínek (Senec) po dvoch ŽK, rozhodovali: Hriňák - Kubica, Schmidt, 3217 divákov Domáci vstúpili do zápasu ofenzívne naladení. Už v 3. min našiel center Božoka dobre postaveného Sivu, jeho hlavičku zblízka stihol Novota reflexívne vyraziť. O päť minút neskôr skúšal šťastie Števko tiež hlavou, no bránku netrafil. Zakrátko ten istý hráč našiel centrom z pravej strany Pilára, ktorý z voleja nastrelil seneckého gólmana. V 15. min takmer udrelo na druhej strane. Bubenko poslal do behu Kuráňa, jeho strelu vyrazil Hajdúch. V 25. min sa zrodila ďalšia hlavičková príležitosť Ružomberka, v tomto prípade proti Novotovi neuspel Ján Maslo. V 39. min prišiel blesk z čistého neba. Bubenko sprava priťukol Gauchovi, na jeho strelu nestačil Hajdúch správne zareagovať a lopta skončila v sieti - 0:1. V 51. min uvidel hráč Senca Jan Jelínek druhú žltú kartu a po automatickej červenej putoval predčasne pod sprchy. Vzápätí nato boli domáci blízko k vyrovnaniu, avšak Pilár a po ňom ani Števko nemali v rozhodujúcich momentoch šťastie. Početnú prevahu Ružomberok dlho nedokázal využiť, v jeho hre bolo veľa nepresností, chýbala finálna prihrávka a keď si aj nejakú šancu vypracoval, Novota bol zakaždým pozorný. Keď sa už zdalo, že Liptáci nezískajú ani bod, strelil v záverečnej minúte nadstaveného času vyrovnávajúci gól striedajúci Sivčevič, ktorý dokázal naplno zužitkovať center Macka. SITA