Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. októbra 2019

Asekol SK získala autorizáciu na obaly a neobalové výrobkyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jana Vodnáková
Bratislava 18. októbra (TASR) - Organizácia zodpovednosti výrobcov Asekol SK bude odteraz partnerom miest a obcí pre papier, plasty, sklo, nápojové kartóny a kovové obaly. Poskytne tiež komplexnú ponuku pre rozšírenú zodpovednosť výrobcov. TASR o tom informovala obchodná manažérka Asekol SK Silvia Sekáčová.


Spoločnosť získala autorizáciu na vyhradené obaly a neobalové výrobky. „Vďaka rozšíreniu našej ponuky o vyhradený prúd obaly a neobalové výrobky zjednodušíme výrobcom plnenie všetkých povinností vyplývajúcich z rozšírenej zodpovednosti. Budú sa môcť spoľahnúť na jedného partnera, ktorý sa orientuje v neustále sa meniacej, veľmi komplikovanej legislatíve a upozorní ich vždy na čo sa majú pripraviť a oni sa budú môcť sústrediť na hlavnú časť podnikania,“ hovorí konateľ Asekol SK Ronald Blaho. Doteraz bola spoločnosť partnerom miest a obcí pre elektroodpad.

Blaho poznamenal, že ich cieľom je stať sa súčasťou prechodu na obehové hospodárstvo. Asekol disponuje zbernou sieťou, ktorej súčasťou je aj systém červeno-bielych kontajnerov na zber elektroodpadu od občanov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V tomto týždni ochorelo na akútne respiračné ochorenia asi 39.000 ľudí
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo obrany vyhlásilo novú súťaž na nákup policajných SUV

Asekol SK získala autorizáciu na obaly a neobalové výrobky - diskusné fórum čitateľov