18. januára 2022

Australian Open: Gombos prvýkrát postúpil do 2. kola, čaká ho Čilič

Slovenský tenista v úvodných dvoch setoch zápasu so Skatovom ťažil z kvalitného podania a v dôležitých momentoch dokázal využiť brejkbaly.

Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole v dueli dvoch kvalifikantov zdolal Kazacha Timofeja Skatova 6:3, 6:2, 1:6, 6:4. Jeho ďalším súperom bude finalista z roku 2018 Chorvát Marin Čilič nasadený ako číslo 27.

Gombos v úvodných dvoch setoch zápasu so Skatovom ťažil z kvalitného podania a v dôležitých momentoch dokázal využiť brejkbaly. V treťom dejstve sa kazašský hráč zmobilizoval a získal ho jasne vo svoj prospech. Vo štvrtom sete viedol 4:2, no Gombos v ďalších minútach uhral štyri gemy za sebou a na štvrtý pokus prešiel v Melbourne cez prvú prekážku. V 2. kole ho čaká Čilič, s ktorým v roku 2020 odohral vyrovnaný zápas na US Open, napokon však prehral v štyroch setoch. Chorvát v utorok v Melbourne zvíťazil nad Ekvádorčanom Emiliom Gomezom hladko 6:3, 6:1, 6:2.

muži - dvojhra - 1. kolo:

Norbert GOMBOS (SR) - Timofej Skatov (Kaz.) 6:3, 6:2, 1:6, 6:4

Slováci sú na Australian Open stále v hre, Kučová, Gombos a Molčan sa prebojovali do 2. kola dvojhry