Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2021

Austrálsky minister obchodu mieri do Európy, bude rokovať o zablokovaných vakcínach AstraZenecaAustrálsky minister obchodu Dan Tehan odcestuje do Európy v snahe o odstránenie európskych reštrikcií na export vakcín proti ochoreniu COVID-19. Minister obchodu vo štvrtok začne cestu, počas ktorej navštívi ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_vaccine_91891 62f78b21be2042719e0b5c2834a6295f 676x447 14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Austrálsky minister obchodu Dan Tehan odcestuje do Európy v snahe o odstránenie európskych reštrikcií na export vakcín proti ochoreniu COVID-19. Minister obchodu vo štvrtok začne cestu, počas ktorej navštívi Ženevu, Berlín, Brusel, Paríž a Londýn. Pôvodne mal rokovať najmä o obchode po brexite, ale jeho program sa rozšíril o otázku dodávok vakcín.


Prvá idea, ktorú otvorím pri rokovacom stole, je to, že exportné reštrikcie, nie sú cestou, po ktorej by sme mali ísť," povedal Tehan v stredu pre rozhlasovú a televíznu stanicu ABC.

Pre Austráliu meškajú dodávky troch miliónov dávok očkovacej látky firmy AstraZeneca, dodal minister. Európska únia minulý mesiac zablokovala export 250-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca do Austrálie z Talianska. Austrálii sa totiž podľa EÚ vo všeobecnosti úspešne darí brzdiť šírenie koronavírusu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálsky minister obchodu mieri do Európy, bude rokovať o zablokovaných vakcínach AstraZeneca © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd zbavil viny francúzskeho kardinála, bol obvinený za krytie sexuálneho zneužívania
<< predchádzajúci článok
Americká obchodná komora vyzýva Slovensko na predvídateľnú a účinnú implementáciu plánu obnovy

Austrálsky minister obchodu mieri do Európy, bude rokovať o zablokovaných vakcínach AstraZeneca - diskusné fórum čitateľov