Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. septembra 2019

B. Bugár: Most-Híd nezahlasuje za tajnú voľbu ústavných sudcovNa archívnej snímke Béla Bugár (Most-Híd).Zdieľať
Na archívnej snímke Béla Bugár (Most-Híd). Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 21. septembra (TASR) – Ak niektorý z poslancov zmarí voľbu kandidátov na ústavných sudcov, bude to na jeho zodpovednosti. V relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár. Zopakoval, že strana bude hlasovať za verejnú voľbu.


"Nebudeme hlasovať za tajnú voľbu, bude verejná. Ak niekto zmarí tú voľbu, tak každý bude vedieť, kto za tým bol. A to je jeho zodpovednosť," povedal Bugár s tým, že aktuálna situácia k tejto téme ho už frustruje.

S Bugárom súhlasil predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík. "Presne tak, voliči nech vedia, ako nimi volení poslanci hlasujú," reagoval na jeho slová. Ten zároveň predsedu Mosta-Híd vyzval, aby sa spoločne stretli a na voľbe sa dohodli. "Verejne ponúkam, sadnime si a dohodnime sa, že ktorí sudcovia by mohli prejsť," povedal Sulík. Bugár odpovedal, že najskôr musí takéto stretnutie absolvovať s koaličnými partnermi. Stretnutie s opozíciou však nevylúčil.

Predseda Mosta-Híd tiež verí, že pri voľbe kandidátov na ústavných sudcov sa nebudú realizovať "žiadne zákulisné dohody". Sulík zasa dodal, že sudcovia sa pri voľbe nemusia cítiť nikomu zaviazaní, iba si majú počas 12 rokov svojej činnosti "poctivo vykonávať svoju prácu".
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ostravské letisko zaplnili lietadlá NATO
<< predchádzajúci článok
HRABKO: V EÚ sa opäť niečo chystá, ukázal Macronov signál o migrantoch

B. Bugár: Most-Híd nezahlasuje za tajnú voľbu ústavných sudcov - diskusné fórum čitateľov