25. februára 2020

Bayern má našliapnuté do štvrťfinále Ligy majstrov, v Londýne zdolal Chelsea o tri góly

Hráči nemeckého klubu Bayern Mníchov sú veľmi blízko k postupu do štvrťfinále vyraďovacej časti futbalovej Ligy majstrov 2019/2020. Bavori totiž v utorkovom ...

aptopix_britain_soccer_champions_league_67440 f3ccae4ec33949fdbcba29daf169d510 676x451 25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Hráči nemeckého klubu Bayern Mníchov sú veľmi blízko k postupu do štvrťfinále vyraďovacej časti futbalovej Ligy majstrov 2019/2020. Bavori totiž v utorkovom prvom zápase osemfinále zvíťazili v Londýne nad FC Chelsea hladko 3:0. Odveta tohto stretnutia je na programe 18. marca v Mníchove.

V prvom polčase súboja na londýnskom štadióne Stamford Bridge síce mali hostia miernu územnú prevahu, no gól v úvodnej štyridsaťpäťminútovke nepadol.

Zmenilo sa to po zmene strán, keď v 51. a 54. minúte Serge Gnabry po prihrávkach od Roberta Lewandowského zariadil Bayernu dvojgólový náskok.

V 76. minúte sa dočkal aj poľský kanonier a spečatil hladký triumf svojho tímu. V závere duelu Chelsea navyše prišla o krajného obrancu Marcosa Alonsa, ktorý dostal červenú kartu za faul na Lewandowského.

Liga majstrov 2019/2020

• osemfinále - prvý zápas

•

FC Chelsea (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:3 (0:0)
Góly: 51. a 54. Gnabry, 76. Lewandowski, ČK: 83. Marcos Alonso (Chelsea)

Zdroj: Webnoviny.sk - Bayern má našliapnuté do štvrťfinále Ligy majstrov, v Londýne zdolal Chelsea o tri góly © SITA Všetky práva vyhradené.

Neapol a Barcelona sa v prvom osemfinále Ligy majstrov rozišli pod Vezuvom zmierlivo
„Barani“ vyhrali šláger Tipsport ligy so Slovanom, Košice zvíťazili na ľade Zvolena