17. februára 2016

Benficu zachránil Jonas. Villas-Boas: Pred odvetou je všetko otvorené

Na snímke uprostred hráč Lisabonu Kostas Mitroglou strieľa na bránu medzi hráčmi Zenitu, vľavo Nicolas Lombaerts, vpravo Ezequiel Garay v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov vo futbale Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad v utorok 16. ...

Na snímke uprostred hráč Lisabonu Kostas Mitroglou strieľa na bránu medzi hráčmi Zenitu, vľavo Nicolas Lombaerts, vpravo Ezequiel Garay v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov vo futbale Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad v utorok 16. februára 2016. Foto: TASR/AP
Lisabon 17. februára (TASR) - Gól brazílskeho kanoniera Jonasa v nadstavenom čase druhého polčasu rozhodol o najtesnejšej výhre Benficy Lisabon nad Zenitom Petrohrad v osemfinálovom zápase futbalovej Ligy majstrov. Portugalčania tak pôjdu do odvety, ktorá sa uskutoční 9. marca na Štadióne Petrovskij, v miernej výhode.

O podobe výsledku rozhodli v utorok večer v Lisabone záverečné minúty duelu. Tlak domácich rástol a obrana Zenitu len s ťažkosťou odolávala šanciam súpera. V 90. minúte videl druhú žltú kartu obranca hostí Criscito. Benfica krátku výhodu o jedného hráča dokonale využila, keď Jonas hlavičkou strelil víťazný gól. Brazílčan potvrdil výbornú formu z aktuálnej sezóny, keď zaznamenal 25. presný zásah v 29 stretnutiach vo všetkých súťažiach. V domácej lige ich má na konte 23, lepší je v tejto štatistike už len kanonier SSC Neapol Gonzalo Higuain (24).

Prečítajte si: Cavani rozhodol o víťazstve PSG nad Chelsea, Benfica zdolala Zenit

Tréner lisabonského klubu Rui Vitoria označil triumf svojho tímu za zaslúžený. "Zápas sme odohrali na vysokej taktickej úrovni. Nerobili sme chyby a súpera sme takmer k ničomu nepustili. Myslím si, že gól sme si zaslúžili streliť už skôr. Vedeli sme, že súper bude hrať na rýchle protiútoky. 1:0 je v pohárovej Európe dobrý výsledok a ja som na sto percent presvedčený, že skórovať budeme aj v Petrohrade. Mám plnú dôveru v mojich hráčov a verím, že vybojujeme vytúžený postup," vyhlásil portugalský kouč. Jeho krajan na lavičke Zenitu Andre Villas-Boas po zápase priznal, že aj po vylúčení Criscita stále počítal s bodom. "Veril som, že remízu uhráme. Nestalo sa tak, ale nevadí, nič nie je stratené. Doma budeme hrať útočne a pokúsime sa vytvoriť si šance, čo sa nám dnes nepodarilo. Pred odvetou nás čaká štart domácej súťaže, odohráme dva zápasy a aj to by nám malo pomôcť dostať sa do formy. Doma sme silní, súpera čaká búrlivé prostredie a dlhá cesta do Ruska. Budeme sa snažiť to využiť v náš prospech," vravel Villas-Boas.

Obom trénerom budú v odvete chýbať viacerí hráči. Benfica nastúpi bez vykartovaných Almeidu a Jardela, z rovnakých dôvodov za Zenit nebudú hrať v utorok vylúčený Criscito a žltou kartou potrestaný Garcia.