05. júla 2019

Benin postúpil do štvrťfinále, Maroko zdolal až po penaltách

Hráči Beninu oslavujú gól v zápase proti Marokuna Africkom pohári národov na štadióne Al Salam v egyptskom Cairo, 5. júla 2019. Foto: TASR/AP
Káhira 5. júla (TASR) - Futbalisti Beninu postúpili do štvrťfinále Afrického pohára národov v Egypte. V úvodnom osemfinále dnes zdolali ašpiranta na celkový triumf Maroko v jedenástkovom rozstrele 4:1. V riadnom hracom čase a predĺžení sa duel skončil 1:1.

Benin, ktorý sa premiérovo prebojoval do štvrťfinále, poslal do vedenia v 53. minúte Moise Adilehou. Maročania vyrovnali o 23 minút neskôr zásluhou Youssefa En-Nesyria a v závere duelu mohli rozhodnúť. Hakim Ziyech však v šiestej minúte nastaveného času nepremenil penaltu.

V rozstrele neuspeli ani Sofiane Boufal a En-Nesyri a tak sa z postupu tešil Benin, ktorý dohrával od siedmej minúty predĺženia bez vylúčeného Khaleda Adenona.