28. augusta 2016

Biatlonista Otčenáš sa stal cez víkend dvojnásobným majstrom sveta

Na archívnej snímke Martin Otčenáš

Na archívnej snímke Martin Otčenáš Foto: TASR - Pavel Neubauer
Otepää 28. augusta (TASR) - Slovák Martin Otčenáš sa stal v nedeľu majstrom sveta v letnom biatlone v estónskom Otepää v stíhacích pretekoch na 12,5 km. Skvele tak nadviazal na sobotňajší triumf v šprinte mužov na 10 km.

Na druhom mieste skončil s takmer polminútovým mankom Rus Sergej Kljačin, tretí bol ukrajinský reprezentant Olexander Žirnyj, ktorý prišiel do cieľa so stratou 48,6 sekundy.

Odporúčame aj: V letnom biatlone na MS triumfoval Otčenáš

V mužskej stíhačke štartovali aj ďalší Slováci. Matej Kazár obsadil ôsme miesto (+2:26,7 min.), Tomáš Hasilla bol 22. (+4:18,2), Michal Kubaliak skončil 34. (+5,34,2) a Michal Šima finišoval na 43. priečke (+7:40,2).