24hod.sk    Zo zahraničia

15. septembra 2006

Blaira by mal nahradiť BrownBritský minister financií Gordon Brown je najhorúcejším kandidátom labouristov na budúceho premiéra. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý v piatok zverejnil denník The Sun. Súčasný ...Zdieľať

LONDÝN 15. septembra (WEBNOVINY) - Britský minister financií Gordon Brown je najhorúcejším kandidátom labouristov na budúceho premiéra. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý v piatok zverejnil denník The Sun. Súčasný premiér Tony Blair sa minulý týždeň verejne zaviazal, že sa vzdá funkcie v priebehu roka, neuviedol však presný termín. Všeobecne sa očakáva, že ho na čele vlády vystrieda práve Brown.

Browna považuje za najlepšieho labouristického kandidáta 28 percent opýtaných, ministra vnútra Johna Reida 15 percent a ministra školstva Alana Johnsona 7 percent. 44 percent opýtaných nevedelo zaujať stanovisko. Labouristi v prieskume naďalej zaostávajú za opozičnými konzervatívcami, keď ich podporuje 31 percent v porovnaní s 38 percentami. Liberálnych demokratov podporuje 18 percent. Vodcu konzervatívcov Davida Camerona považuje za lepšieho kandidáta na premiérsku stoličku 43 percent, Browna len 34 percent.

Tony Blair stojí na čele britskej vlády už deväť rokov, pričom vyhral tri parlamentné voľby za sebou. Ďalšie parlamentné voľby sa budú konať v roku 2010.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/blaira-by-mal-nahradit-brown-cl19375.html