Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2021

Blízko prezidentského paláca v Mogadiše explodovalo auto naložené výbušninami, najmenej osem ľudí zahynuloVozidlo naložené výbušninami narazilo v sobotu v somálskom hlavnom meste Mogadišo do osobných a nákladných áut na kontrolnom stanovišti v blízkosti prezidentského paláca. Ako informovala ...Zdieľať
somalia_attack_30871 c58680409cd44f40918973a054bbbc07 676x448 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vozidlo naložené výbušninami narazilo v sobotu v somálskom hlavnom meste Mogadišo do osobných a nákladných áut na kontrolnom stanovišti v blízkosti prezidentského paláca.


Ako informovala tamojšia polícia, pri útoku zahynulo najmenej osem ľudí a ďalších deväť utrpelo zranenia.

K útoku sa prihlásila extrémistická skupina aš-Šabáb, napojená na al-Káidu, ktorá často útočí v Mogadiše. Uvedené kontrolné stanovište často používa somálsky prezident i premiér pri cestách na letisko a po príletoch do Mogadiša.


Zdroj: Webnoviny.sk - Blízko prezidentského paláca v Mogadiše explodovalo auto naložené výbušninami, najmenej osem ľudí zahynulo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Našli čierne skrinky z lietadla An-26, ktoré sa zrútilo v ťažko prístupnej ruskej tajge
<< predchádzajúci článok
Deti sa hrali v zbernom dvore v Krásnohorskom Podhradí, jedno z nich spadlo do šachty a zomrelo

Blízko prezidentského paláca v Mogadiše explodovalo auto naložené výbušninami, najmenej osem ľudí zahynulo - diskusné fórum čitateľov