Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2019

Boeing oznámil, že opravil nedostatky v softvéri simulátora Max 737Lietadlo Boeing 737 Max 8 vyrobené pre spoločnosť American Airlines v závode americkej spoločnosti Boeing v Rentone 13. marca 2019.Zdieľať
Lietadlo Boeing 737 Max 8 vyrobené pre spoločnosť American Airlines v závode americkej spoločnosti Boeing v Rentone 13. marca 2019. Foto: TASR/AP
Washington 19. mája (TASR) - Americká spoločnosť Boeing v sobotu oznámila, že opravila nedostatky softvéru simulátora používaného pri výcviku pilotov lietajúcich na lietadlách typu 737 Max, informovala v nedeľu agentúra DPA. Letecké úrady po celom svete v marci zakázali prevádzku lietadiel tohto typu po dvoch tragických haváriách, ku ktorým došlo v priebehu piatich mesiacov.


Spoločnosť Boeing vo vyhlásení uviedla, že softvér opravila a "operátorom zariadení poskytla dodatočné informácie, aby zabezpečila, že skúsenosti simulátora sú reprezentatívne v rôznych letových podmienkach".

Spoločnosť neuviedla, kedy si problém prvýkrát všimla a či informovala regulačné úrady, napísala agentúra AFP.

Spoločnosť Boeing vo štvrtok oznámila, že dokončila aktualizáciu softvéru lietadiel typu 737 Max. Upravená verzia problematického softvéru má vyriešiť problém s automatickým letovým systémom MCAS, ktorý zrejme prispel k marcovej havárii stroja 737 MAX v Etiópii.

Aktualizáciu musí ešte pred opätovným zavedením lietadiel do prevádzky schváliť americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) a aj letecké úrady po celom svete.

Po havárii lietadla 737 MAX v Etiópii z 10. marca, pri ktorej zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov, letecké úrady po celom svete zakázali prevádzku strojov 737 MAX. Pri nehode rovnakého stroja v októbri 2018 v Indonézii prišlo o život 189 ľudí.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava mení niektoré navrhované poplatky za parkovanie
<< predchádzajúci článok
R. Raši: Slovákom sa oplatí vrátiť sa pracovať späť domov na Slovensko

Boeing oznámil, že opravil nedostatky v softvéri simulátora Max 737 - diskusné fórum čitateľov