24hod.sk    Z domova

17. októbra 2021

Boj s hoaxami a dezinformáciami je nedostatočný, polícia požaduje väčšie postihovanie tvorcovBoj s hoaxami a dezinformáciami je neustále nedostatočný. Pre agentúru SITA to skonštatovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa ...Zdieľať
gettyimages 1131998505 676x451 17.10.2021 (Webnoviny.sk) - Boj s hoaxami a dezinformáciami je neustále nedostatočný. Pre agentúru SITA to skonštatovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Zdôraznila, že chýba jednotná aplikačná prax posudzovania hoaxov a dezinformácií zo strany orgánov činných v trestnom konaní a súdov.


To má za výsledok časté odstupovanie podozrení zo šírenia poplašnej správy a podnecovania na priestupkové konanie.

Líder v boji proti hoaxom


Polícia bojuje s hoaxami prostredníctvom oficiálnej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Tá ma viac ako 115-tisíc sledovateľov.

Je lídrom v boji proti hoaxom a dezinformáciám v porovnaní s inými stránkami vládnych rezortov, ktoré proti hoaxom taktiež bojujú, avšak v menšej miere. Táto stránka takmer na dennej báze informuje širokú verejnosť o aktuálnych hoaxoch a hybridných hrozbách a požíva všeobecný rešpekt a prestíž od tunajších aj zahraničných partnerov,“ uviedla Bárdyová.

Denne monitorujú sociálne siete


Polícia denne monitoruje sociálne siete a následne analyzujú a vyvracajú dezinformácie a hoaxy. V súčasnosti je väčšina dezinformácií zameraná na pandémiu koronavírusu a očkovanie. Polícia má však aj snahu o väčšie postihovanie tvorcov hoaxov, preto je nutná kooperácia s inými inštitúciami, najmä Ministerstvom spravodlivosti SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Boj s hoaxami a dezinformáciami je nedostatočný, polícia požaduje väčšie postihovanie tvorcov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/boj-s-hoaxami-a-dezinformaciami-je-nedostatocny-policia-pozaduje-vacsie-postihovanie-tvorcov-cl761722.html