12. augusta 2020

Brazílčania vybavili postup Šachtaru v Európskej lige, ale Sevilla sa natrápila s Wolverhamptonom

Futbalová Európska liga 2019/2020 už pozná mená všetkých semifinalistov, elitné kvarteto súťaže skompletizovali utorkové zápasy v Nemecku. K ...

aptopix_germany_soccer_europa_league_72278 a9c5df25d33e4ab3823a06e9780f8e9f min 676x433 12.8.2020 (Webnoviny.sk) - Futbalová Európska liga 2019/2020 už pozná mená všetkých semifinalistov, elitné kvarteto súťaže skompletizovali utorkové zápasy v Nemecku. K anglickému Manchestru United a talianskemu Interu Miláno sa v utorok pridali ukrajinský Šachtar Doneck a španielsky FC Sevilla.

Päť gólov v Gelsenkirchene

Prvá semifinálová konfrontácia prinesie 16. augusta v Kolíne nad Rýnom španielsko-anglický súboj, o deň neskôr v Düsseldorfe to bude taliansko-ukrajinský duel. Finále je na programe 21. augusta v Kolíne nad Rýnom.

Šachtar Doneck si v utorok v Gelsenkirchene bez väčších problémov poradil so švajčiarskym Bazilejom, do semifinále ho posunul triumf 4:1. Švajčiarov "načal" už v 2. minúte ukrajinský reprezentant narodený v Brazílii Júnior Moraes, pred prestávkou pridal poistku iný Brazílčan Taison.

Po zmene strán pridali góly ukrajinského mužstva ďalší dvaja Brazílčania Alan Patrick z pokutového kopu a Dodô, za Bazilej v závere už len skorigoval Ricky van Wolfswinkel.

Triumf až v úplnom závere

"Proti náročnému súperovi sme hrali fantasticky. Na tento duel sme sa dlho pripravovali a náš cieľ bol postup do semifinále, čo nám aj vyšlo," radoval sa po triumfe portugalský kouč Šachtaru Luís Castro.

Omnoho viac sa v utorok v Duisburgu natrápili futbalisti FC Sevilla. V súboji proti anglickému Wolverhamptonu Wanderers, ktorý v skupinovej časti tejto súťaže hral v jeseni 2019 aj proti Slovanu Bratislava, rozhodli Španieli o triumfe až v úplnom závere. Postup pre účastníka La Ligy zariadil v 88. minúte argentínsky krídelník Lucas Ocampos.

"Poriadne sa nám uľavilo. Hrali sme proti zdatnému súperovi, ktorého obrana je mimoriadne pevná. Mali sme veľký problém dostať sa cez zadné rady súpera, keď však prišiel gól, bola to mimoriadna úľava," zhodnotil brankár španielskeho mužstva Yassine Bounou.

Zdroj: Webnoviny.sk - Brazílčania vybavili postup Šachtaru v Európskej lige, ale Sevilla sa natrápila s Wolverhamptonom © SITA Všetky práva vyhradené.

Sagan má za sebou prvú etapu Critérium du Dauphiné, na víťaza stratil sedem minút (video)
Play-off NHL: Prvé kolo medzi Tampou a Columbusom bolo dramatické, rozhodlo sa až v 151. minúte (video)