Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2020

Británia začala s testovaním novej „korona aplikácie“. Nesleduje ľudí, ale vírusVeľká Británia vo štvrtok začala s testovaním novej aplikácie pre smartfóny, ktorej cieľom je prispieť k boju proti šíreniu novéhoZdieľať
koronavirus mobilny telefon 676x451 14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia vo štvrtok začala s testovaním novej aplikácie pre smartfóny, ktorej cieľom je prispieť k boju proti šíreniu nového koronavírusu.

Podobnú technológiu používajú aj v Nemecku a Írsku


Ministerstvo zdravotníctva a sociálnej starostlivosti uviedlo, že novinku najprv otestujú na ostrove Wight a nasledovať bude londýnsky obvod Newham.

Na projekte sa podieľali experti na ochranu súkromia a tiež spoločnosti Apple a Google. Podobnú technológiu používajú aj v Nemecku a Írsku.

"Využíva najmodernejšiu bezpečnostnú technológiu a je navrhnutá s ohľadom na ochranu súkromia, takže nesleduje ľudí, ale vírus," vyjadrilo sa ministerstvo.

Mobilná aplikácia spolupracuje s programom NHS


Aplikácia využíva bluetooth a zameriava sa na to, kedy bol majiteľ telefónu v blízkosti nakazeného človeka, ktorý mal pozitívny test na vírus. Neukladá pritom osobné údaje, ako sú mená, adresy či dátum narodenia.

Aplikácia spolupracuje s programom Národnej zdravotnej služby (NHS) a podľa úradov by bolo najefektívnejšie, ak by si ju nainštalovalo čo najviac ľudí.

Vidia to ako kľúčový bod k návratu ľudí k bežnému životu, aký viedli pred vypuknutím pandémie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Británia začala s testovaním novej „korona aplikácie“. Nesleduje ľudí, ale vírus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodičia pri nástupe detí do škôl budú musieť odovzdať čestné prehlásenie, odpovedia na dve otázky
<< predchádzajúci článok
COVID-19 môže spôsobiť dlhodobé neurologické následky, podľa vedcov hrozí nakazeným aj strata pamäte

Británia začala s testovaním novej „korona aplikácie“. Nesleduje ľudí, ale vírus - diskusné fórum čitateľov