Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. októbra 2019

Britský kráľovský pár zmenil pre počasie program návštevy PakistanuBritský princ William a jeho manželka Kate.Zdieľať
Britský princ William a jeho manželka Kate. Foto: TASR/AP
Islamabad 18. októbra (TASR) - Lietadlo, na ktorého palube bol britský princ William a vojvodkyňa Catherine, v piatok bezpečne pristálo na letisku v Islamabade. Ako vysvetlila agentúra AP, v uplynulých hodinách ich lietadlo na tomto letisku podniklo dva neúspešné pokusy o pristátie, čo posádku prinútilo vrátiť sa do východopakistanského mesta Láhaur.


Táto nečakaná udalosť viedla k zmene programu posledného dňa návštevy vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea.

Princ William s manželkou mali pôvodne v piatok absolvovať let na Chajbarským priesmykom nachádzajúcim sa na hraniciach s Afganistanom, ktorý museli vo štvrtok kvôli silnej búrke zrušiť. Z piatkového programu návštevy tento bod vyškrtli pre nedostatok času.

Britský kráľovský pár pricestoval do Pakistanu v pondelok a do Británie sa vracia v piatok.

Ich návšteva sa koná v čase, keď sa Británia v súvislosti s blížiacim sa termínom svojho odchodu z Európskej únie usiluje o opätovné oživenie zahraničných vzťahov, zatiaľ čo Pakistan pracuje na zlepšení svojho globálneho imidžu so zámerom posilniť cestovný ruch a prílev investícií.

Pakistan uplynulých 15 rokov vedie boj s militantmi. Tento konflikt si vyžiadal už desaťtisíce mŕtvych, avšak bezpečnosť v krajine sa od roku 2015, keď armáda zintenzívnila nátlak na povstalcov, dramaticky zlepšila.

Pakistan sa v roku 1947 odčlenil od ostatného územia britskej Indie, čím sa vytvorila pre moslimov žijúcich na tomto subkontinente islamská republika. V Británii žije viac než milión ľudí pakistanského pôvodu, čo predstavuje najväčšiu pakistanskú diaspóru v Európe.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci využili rekreačné poukazy najmä na pobyty v hoteloch
<< predchádzajúci článok
Kurilla: V znižovaní skleníkových plynov je SR zodpovednou krajinou

Britský kráľovský pár zmenil pre počasie program návštevy Pakistanu - diskusné fórum čitateľov