Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2021

Britský parlament prehľadávala polícia, na viacerých miestach našli stopy po kokaínePredseda Dolnej snemovne parlamentu Spojeného kráľovstva Lindsay Hoyle uviedol, že kontaktoval políciu po tom, čo denník Sunday Times informoval, že v priestoroch parlamentu sa užívajú ...Zdieľať
britain_parliament_drugs_31837 9a37ed93064e493b8a3b70374ba344dd 676x476 7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda Dolnej snemovne parlamentu Spojeného kráľovstva Lindsay Hoyle uviedol, že kontaktoval políciu po tom, čo denník Sunday Times informoval, že v priestoroch parlamentu sa užívajú drogy.


Spomenuté periodikum uviedlo, že testy s použitím obrúskov na detekciu drog našli stopy po kokaíne na 11 miestach, ktoré sú prístupné len akreditovaným parlamentným zákonodarcom, zamestnancom a novinárom, vrátane toalety v blízkosti parlamentnej kancelárie premiéra Borisa Johnsona.

„Správy o užívaní drog v parlamente zverejnené Sunday Times sú hlboko znepokojujúce. A tento týždeň sa s nimi obrátim na metropolitnú políciu,“ uviedol Hoyle vo vyhlásení. V podobnom duchu sa vyjadril aj Johnsonov hovorca Max Blain, ktorý povedal, že uvedené správy sú „znepokojujúce“.

Tie sa objavili v čase, keď vláda oznámila novú stratégiu boja proti užívaniu narkotík a drogovej trestnej činnosti. Týmto chce tvrdo zasiahnuť proti drogovým dílerom a obchodníkom s drogami. Vláda sa však plánuje zamerať aj na rekreačných užívateľov drog, aby potlačila dopyt po narkotikách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britský parlament prehľadávala polícia, na viacerých miestach našli stopy po kokaíne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trojica obžalovaných v kauze takáčovcov namietala zaujatosť sudcov, senát o ich námietke nekonal
<< predchádzajúci článok
Slováci cez Vianoce uprednostňujú svetlé pivo, najviac im chutí po večeri. Ukázal prieskum HEINEKEN Slovensko

Britský parlament prehľadávala polícia, na viacerých miestach našli stopy po kokaíne - diskusné fórum čitateľov