Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2021

Bývalý šéf NAKA Zurian už nie je obvinený, prokurátorka rozhodla na základe sťažnostiProkurátorka Generálnej prokuratúry SR v piatok 11. júna na základe sťažnosti obvineného bývalého riaditeľaZdieľať
imgl7976 676x451 14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátorka Generálnej prokuratúry SR v piatok 11. júna na základe sťažnosti obvineného bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislava Zuriana rozhodla o zrušení uznesenia vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby o vznesení obvinenia menovanému pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.


Prokurátorka podľa neho po preskúmaní veci dospela k záveru, že uznesenie o vznesení obvinenia bolo nezákonné, neopodstatnené a predčasné, vydané na základe nedostatočne zisteného skutkového stavu.

„Na základe produkovaných dôkazov nielen že nebolo možné konštatovať naplnenie znakov skutkových podstát stíhaných trestných činov, ale vyšetrovateľ Policajného zboru SR skutok pri právnom posudzovaní aj neprípustným spôsobom nadkvalifikoval," povedal Skladan.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka v tejto súvislosti uviedol, že pre prinavrátenie dôvery občanov v spravodlivosť považuje za zásadné trestné stíhanie výlučne zo zákonných dôvodov a spôsobom, ktorý ustanovuje zákon

Dôvodom obvinenia Zuriana malo byť to, že v roku 2020 povedal vtedajšiemu námestníkovi riaditeľa Slovenskej informačnej služby Borisovi Beňovi, ktorý v súčasnosti vystupuje ako svedok-kajúcnik, že polícia sa zaoberá bývalým šéfom Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovítom Makóom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý šéf NAKA Zurian už nie je obvinený, prokurátorka rozhodla na základe sťažnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Respirátor je povinný už len v piatich okresoch, pribudli aj nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko
<< predchádzajúci článok
GLOBSEC 2021 je vďaka Vacuumlabs a jeho projektu Rýchlotest-Covid bezpečným miestom bez COVID-19

Bývalý šéf NAKA Zurian už nie je obvinený, prokurátorka rozhodla na základe sťažnosti - diskusné fórum čitateľov