Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Caterpillar M315F - o čom ste vždy snívali

Zdieľať
Caterpillar M315F - o čom ste vždy snívali

Caterpillar je na trhu veľmi známa spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou rôznych strojov ako  napríklad elektrocentrála, vibračné dosky a mnohé ďalšie. Či už používate minibager, alebo väčší stroj, toto vás však skutočne dostane. Caterpillar M315F je skutočne snom každého pracovníka na stavbe a radí sa medzi špičku pre stavebné a poľnohospodárske stroje. Vodiči sa budú v kabíne cítiť veľmi pohodlne vďaka rôznym nastaveniam, ktoré si môžu prispôsobiť podľa vlastnej potreby. Medzi nimi sú nastavenia výšky a uhla lakťovej opierky sedačky, ďalej nastavenie stĺpiku riadenia, nielen naklápanie dopredu a dozadu ale aj výškové nastavenia. Môžete si tu nastaviť aj citlivosť hydraulického systému stroja pre vyššiu alebo nižšiu agresivitu jeho reakcie.

 

Vyšší tlak v kabíne brániaci prieniku prachu v kombinácii s novou konštrukciou kabíny prispieva k zníženiu hluku. Keď pripočítame k tomu hydraulické úchyty upevňujúce kabínu k rámu, tak výsledkom je kabína, v ktorej je rovnaké ticho ako v akomkoľvek modernom špičkovom aute.

 

Za zmienku stojí aj vynikajúci výhľad z kabíny vodiča, keďže presklené plochy sú pozoruhodne veľké. Nachádzajú sa tu štandardné pracovné svetlá LED a predné halogénové svetlá pre jazdu po komunikáciách, stropné svetlo LED, štandardne montované kamery pre výhľad dozadu a do strany, širokouhlé zrkadlá pre lepší výhľad na zem a rovnobežné štvorrýchlostné stierače s cyklovačom pokrývajúci celé čelné sklo.

Caterpillar M315F je okrem iného nabitý aj mnohými technológiami. Funkcia Cat Connect vám vďaka inteligentnému využitiu technológií a služieb umožňuje zvýšiť produktivitu práce na stavenisku. S využitím dát získavaných zo strojov vybavených touto technológiou získate viac informácií a údajov o zariadeniach a ich prevádzky než kedykoľvek predtým.

Čo sa týka náprav, tak tie sú určené pre veľkú záťaž a ponúkajú dlhú životnosť. Prevodovka je upevnená priamo na zadnej náprave pre zabezpečenie ochrany a optimálne svetlej výšky. Predná náprava ponúka veľké uhly výkyvu a riadenia, kým hnací hriadeľ ponúka dlhšie servisné intervaly (1 000 hodín).


Ak vás zaujíma, čo poháňa tento stroj, tak odpoveď je nasledovná. Pod kapotou pracuje 4,4litrový štvorvalec Cat C4.4 ACERT s dvojitým preplňovaním s výkonom 117 kW. Spĺňa emisnú normu Tier 4 Final / Stage IV vďaka vstrekovania močoviny AdBlue a filtra pevných častíc DPF s rovnakou životnosťou, ako je životnosť motora.

 

S týmto strojom bude práca zábavou a nie len nútenou činnosťou.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pracovný týždeň sa s nami rozlúči teplým počasím
<< predchádzajúci článok
Krajiny CITES zamietli návrhy na zmiernenie zákazu vývozu slonoviny

Caterpillar M315F - o čom ste vždy snívali - diskusné fórum čitateľov