10. júna 2007

Celkovým víťazom K-T-K Barta, tretia etapa pre Sagana

Čech Jan Barta sa stal celkovým víťazom 63. ročníka cyklistických pretekov Košice - Tatry - Košice, ktorých nedeľňajšiu záverečnú 3. etapu vyhral Juraj Sagan z Dukly Trenčín. Barta prišiel do ...

KOŠICE 10. júna (WEBNOVINY) - Čech Jan Barta sa stal celkovým víťazom 63. ročníka cyklistických pretekov Košice - Tatry - Košice, ktorých nedeľňajšiu záverečnú 3. etapu vyhral Juraj Sagan z Dukly Trenčín. Barta prišiel do cieľa v hlavnej skupine a zabezpečil si celkové prvenstvo pred víťazom z roku 2004 Zoltánom Remákom, ktorý jazdí vo farbách maďarského zoskupenia P-Nívó Betonexpressz. Tretí skončil na 63. ročníku Maroš Kováč z Dukly Trenčín.

Nedeľňajšia etapa zo Starého Smokovca do Košíc opäť preverila cyklistický pelotón, na trati nechýbali náročné stúpania. Špica opäť nefinišovala v Košiciach pohromade, do cieľa prišiel Juraj Sagan s náskokom 28 sekúnd pred Miroslavom Keliarom z Podbrezovej, tretí skončil Patrik Tybor z Dukly Trenčín. Sagan sa vďaka svojmu sólu stal aj víťazom súťaže aktivity.

Výsledky - 63. ročník Košice - Tatry - Košice:
3. etapa (Starý Smokovec - Košice, 180 km): 1. Juraj Sagan (Dukla Trenčín) 4:42:19, 2. Miroslav Keliar (ŽP Šport Podbrezová) +28, 3. Patrik Tybor (Dukla Trenčín) +46, 4. Gergely Ivanics (Maď), 5. Matej Višňa (Dukla Trenčín), 6. Bálint Szeghalny (Maď.) všetci +1:00.

Celkové poradie: 1. Jan Barta (ČR) 9:40:28 h, 2. Zoltán Remák (SR/P-Nívó Betonexpressz) +57 s, 3. Maroš Kováč (SR/Dukla Trenčín) +2:23, 4.Miroslav Keliar (SR/ŽP Šport Podbrezová) +4:11, 5. István Cziraki (Maď.) +4:17, 6. Tomáš Čer (ČR) +7:27.