Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. septembra 2019

Ceny ropy prudko klesli



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Londýn 12. septembra (TASR) - Ceny ropy sa po krátkom zotavení na začiatku dňa vrátili k výraznému poklesu, pričom cena Brentu skĺzla do blízkosti 59 USD za barel (159 litrov) a cena WTI k hranici 54 USD/barel. Trhy tak zareagovali na diskusie v rámci skupiny OPEC+, ktorá riešila možnosť ďalších produkčných škrtov, nakoniec sa však krajiny zhodli, že akékoľvek rozhodnutie musí počkať na decembrovú schôdzku.


Ceny ropy okrem toho ovplyvnil aj krok Európskej centrálnej banky (ECB), ktorá znížila depozitnú sadzbu na historické minimum -0,50 % z pôvodnej úrovne -0,40 % a dodala, že od novembra obnoví nákupy aktív, a to v objeme 20 miliárd eur mesačne. Kroky ECB viedli k posilneniu sa kurzu dolára, čo sa odrazilo na vývoji cien ropy.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v novembri dosiahla do 15.26 h SELČ 59,11 USD (53,72 eura) za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 1,70 USD (2,80 %).

Cena americkej ľahkej ropy WTI s októbrovým kontraktom zaznamenala 54,17 USD za barel. Oproti stredajšej uzávierke (11. 9.) to predstavuje pokles o 1,58 USD (2,83 %).

 

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ministerstvo zahraničných vecí rieši správanie maďarských fanúšikov
<< predchádzajúci článok
Most-Híd by možno reformu nemocníc podporil, Danko to odmieta

Ceny ropy prudko klesli - diskusné fórum čitateľov