Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. augusta 2017

Ceny ropy v piatok mierne vzrástli a znížili týždňové stratyCeny ropy počas piatka (11. 8.) vzrástli a znížili celotýždňové straty. Dôvodom bola správa, ktorá ukázala oživovanie globálneho dopytu. Americká ropa ukončila minulý ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 13. augusta (TASR) - Ceny ropy počas piatka (11. 8.) vzrástli a znížili celotýždňové straty. Dôvodom bola správa, ktorá ukázala oživovanie globálneho dopytu. Americká ropa ukončila minulý obchodný týždeň pod hranicou 49 USD (41,65 eura) za barel (159 litrov).


Septembrový kontrakt na americkú ropu WTI v piatok zdražel o 23 centov alebo 0,47 % a obchodovanie na newyorskej komoditnej burze uzavrel na úrovni 48,82 USD za barel. Americká ropa WTI za celý uplynulý týždeň stratila 1,5 %. Cena októbrového kontraktu na severomorskú ropu Brent v piatok vzrástla o 20 centov alebo 0,39 % a uzavrela na úrovni 52,10 USD za barel.

Medzinárodná agentúra pre energetiku IEA očakáva, že globálny dopyt po čiernom zlate sa tento rok zvýši o 1,5 milióna barelov denne, a revidovala svoju júlovú prognózu, ktorá počítala s nárastom len o 1,4 milióna barelov denne. V roku 2018 by dopyt mal stúpnuť o ďalších 1,4 milióna barelov denne.

Pozitívny vplyv na ceny čierneho zlata malo v piatok aj oslabenie dolára.

Firma Baker Hughes uviedla, že počet aktívnych ropných vrtov v USA sa v uplynulom týždni zvýšil o 3 na 768. Celkový počet aktívnych vrtov, vrátane plynových, však klesol o 5 na 949.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Armáda USA: Pri nálete v Afganistane zahynuli viacerí velitelia IS
<< predchádzajúci článok
Irán zvýši výdavky na rakety a Revolučné gardy

Ceny ropy v piatok mierne vzrástli a znížili týždňové straty - diskusné fórum čitateľov