10. februára 2019

Černák skóroval pri výhre Tampy, Tatar pomohol Montrealu k bodu

Slovenský hráč Tomáš Tatar v drese Montrealu

Slovenský hráč Tomáš Tatar v drese Montrealu Foto: TASR/AP
New York 10. februára (TASR) - Slovenský hokejista Erik Černák si pripísal druhý gól v sezóne i kariére v NHL. V noci na nedeľu sa podieľal na domácom víťazstve Tampy Bay Lightning nad Pittsburghom Penguins 5:4, keď skóroval v 16. minúte. Strelecky sa presadil aj Tomáš Tatar, ktorého gól z 22. minúty pomohol Montrealu Canadiens vybojovať na vlastnom ľade aspoň bod pri prehre s Torontom Maple Leafs 3:4 po predĺžení.

Hokejisti Bostonu Bruins doma zvíťazili nad Los Angeles Kings 5:4 po predĺžení. V tretej tretine najprv hostia inkasovali trikrát v rozmedzí tri a pol minúty, ale na bleskový obrat Bruins dokázali odpovedať. Zápas bol špeciálny pre domáceho Patricea Bergerona, ktorý otvoril druhú tisícku duelov v profilige. Počas predzápasovej ceremónie mu spoluhráči, na čele s kapitánom Zdenom Chárom, venovali pripomienkovú krištáľovú vázu a rodinný výlet. Tohtotýždňové jubileum "okorenil" dvoma asistenciami a najmä víťazným zásahom v predĺžení.

Slovenský obranca Chára absolvoval na ľade 24 minút a bol najvyťaženejším hráčom Bostonu. Do štatistík si pripísal dve trestné minúty. Útočník Peter Cehlárik odohral 13:45 min, do streleckej listiny sa tiež nezapísal. Brankár Jaroslav Halák iba kryl chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi.

Anaheim natiahol negatívnu sériu na sedem prehier. Vo Philadelphii podľahol 2:6, keď už po prvej časti hry Flyers viedli 4:0. Domáci bodovali desiatykrát za sebou, pričom deväť duelov doviedli do víťazného konca. Napriek tomu v tabuľke Východnej konferencie figurujú až na jedenástom mieste.

New York Islanders sa doma potrápil, ale zvíťazil nad Coloradom 4:3 po predĺžení. "Ostrovania" v závere druhej tretiny zaostávali o dva góly, v tretej časti priebežne otočili, ale 165 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal J.T. Compher. V predĺžení sa tretí obrat skóre nekonal, o druhom bode pre domácich rozhodol svojím druhým gólom v zápase Ryan Pulock.

Ottawa s Christiánom Jarošom zdolala Winnipeg 5:1. Slovenský obranca bol na ľade 15:02 min. Arizona s Richardom Pánikom (16:51 min) si na vlastnom ľade poradila s Dallasom 3:2.