24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2021

Českého prezidenta Zemana museli hospitalizovať, cez víkend skončil v nemocnici aj exprezident KlausČeského prezidenta Miloša Zemana v utorok hospitalizovali. Podľa jeho poradcu Martina Nejedlého by mal byť v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici ...Zdieľať
serbia_czech_republic_84658 31f3c58dd03b4977b9674906caca1acf 676x492 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Českého prezidenta Miloša Zemana v utorok hospitalizovali. Podľa jeho poradcu Martina Nejedlého by mal byť v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) na pravidelnej prehliadke. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, ktorému hospitalizáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke.


O hospitalizácii ako prvý informoval denník Právo, podľa ktorého Zemana sprevádzala do nemocnice jeho manželka Ivana.

Zeman, ktorý má neuropatiu nôh a cukrovku, bol vo vojenskej nemocnici v uplynulých rokoch niekoľkokrát. Vlani mu tam operovali zlomenú ruku a rok predtým tam bol štyri dni na rekondičnom pobyte. Začiatkom tohto roka ho tam zase očkovali proti koronavírusu a tiež tam absolvoval komplexnú preventívnu prehliadku, pre ktorú tam bol dva dni.

V ÚVN cez víkend hospitalizovali aj bývalého prezidenta Václava Klausa. Skončil tam pre vysoký tlak a v utorok sa dostavil na ďalšie vyšetrenie. „Exprezident Klaus sa necítil dobre už cez víkend, a tak podstúpil vyšetrenie, pri ktorom mu zistili vysoký tlak. Teraz čaká na ďalšie testy v nemocnici,“ povedal pre iDNES.cz jeho hovorca Petr Macinka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Českého prezidenta Zemana museli hospitalizovať, cez víkend skončil v nemocnici aj exprezident Klaus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/ceskeho-prezidenta-zemana-museli-hospitalizovat-cez-vikend-skoncil-v-nemocnici-aj-exprezident-klaus-cl760186.html