Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. decembra 2021

Cestovný ruch v Bratislave doplatil na pandémiu najviac, keďže väčšina turistov chodila zo zahraničiaNásledky pandémie koronavírusu v cestovnom ruchu na Slovensku pocítili najviac v Bratislavskom samosprávnom kraji. Podobne ako v iných európskych krajinách najhoršia situácia bola podľa kraja v ...Zdieľať
img_5089 676x451 5.12.2021 (Webnoviny.sk) - Následky pandémie koronavírusu v cestovnom ruchu na Slovensku pocítili najviac v Bratislavskom samosprávnom kraji.


Podobne ako v iných európskych krajinách najhoršia situácia bola podľa kraja v hlavnom meste, kde tradične väčšinu návštevníkov tvorili zahraniční a z veľkej časti aj zámorskí turisti.

Pandémiu prijali ako výzvu


„Napriek smutným štatistikám, najmä čo sa týka obsadenosti ubytovacích zariadení, organizácie cestovného ruchu nerezignovali, ale prijali pandémiu ako výzvu na tvorbu niečoho nového,“ povedal výkonný riaditeľ krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava František Stano.

Nové produkty podľa neho môžu umožniť trávenie voľného času v bratislavskom regióne zatiaľ miestnym obyvateľom a domácim návštevníkom, ale po zlepšení epidemickej situácie môžu prilákať opäť aj tých zahraničných.

Mestský turizmus bol zasiahnutý extrémne


Predseda predstavenstva organizácie Bratislava Tourist Board Vladimír Grežo potvrdil, že mestský turizmus bol v tomto roku zasiahnutý naozaj extrémne.

„Napriek tomu verím, že projekty, ktorým sme sa v BTB venovali, ako intenzívne informovanie smerom k zahraničiu, kampane zamerané na domáci cestovný ruch, spolupráca s mestskými časťami a mestskými organizáciami, prinesú lepšiu pripravenosť Bratislavy na prichádzajúce postcovidové obdobie a pomôžu rýchlejšiemu rozbehu mestského cestovného ruchu po pandémii,“ očakáva Grežo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovný ruch v Bratislave doplatil na pandémiu najviac, keďže väčšina turistov chodila zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež František utešoval migrantov na ostrove Lesbos, ich podmienky pre život sú skazou civilizácie
<< predchádzajúci článok
Ak chce premiér budovať kultúru úcty, podľa Šutaja Eštoka by mal odvolať Matoviča z funkcie ministra